Ewa Pietrzykowska przed życiową walką. Kibicujemy ostrowczance! Walka na żywo w TVP Sport

Ostrowczanka Ewa Pietrzykowska jest byłą zawodniczką Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki Dragon. Po rozpoczęciu studiów ekonomicznych w Warszawie reprezentuje barwy stołecznej Palestry. Ma na koncie 5 tytułów mistrzyni Polski w formule K-1. Jest brązową medalistą mistrzostw Europy seniorek z 2017 roku. Nie piszemy o osiągnięciach Ewy z wieku młodzieżowego, bo w kategorii juniorskiej sięgnęła nawet po mistrzostwo Europy. Ostrowczanka przeszła na zawodowstwo i już 30 marca w Mysłowicach podczas gali Śląskie Tąpnięcie zmierzy się w swojej drugiej walce na ringu profesjonalnym z Iwoną Nierodą.

Iwona Nieroda nazywana jest królową polskiego kickboxingu. Ma na swym koncie 15 zwycięskich walk na ringu zawodowym. Pozostaje zawodniczką bez porażki. Ewa Pietrzykowska rzuciła więc nie lada wyzwanie podopiecznej zawodniczce z klubu UKS Diament Pstrągawa i reprezentantce Polski. Trzeba podkreślić, że walka z Iwoną Nierodą to wielkie wyzwanie, ale też wielka szansa dla Ewy Pietrzykowskiej.

Starcie dwóch pań będzie miało miejsce podczas gali DSF Kickboxing Challenge 21: Śląskie Tąpniecie 2 w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Mysłowicach już jutro, w sobotę, 30 marca. Transmisja z zawodów w TVP Sport.

Iwona Nieroda na zawodowych ringach wygrała 15 pojedynków. To jedna z najlepszych polskich kickbokserek ostatnich lat. Reprezentantka Polski ma na koncie niezliczone tytuły mistrzyni Polski, mistrzostwo Europy i świata, a także liczne triumfy na pucharach Polski, Europy i świata. To zawodowa mistrzyni świata kickboxingu w formule low kick.

Ewa Pietrzykowska w ubiegłym roku podpisała kontrakt z DSF Kickboxing Challenge. Studentka Uniwersytetu Warszawskiego stoczyła jak do tej pory jedną zawodową walkę w kickboxingu. Podczas gali DSF: Liberator, która miała miejsce we wrześniu zeszłego roku, Pietrzykowska pokonała cenioną Gretę Giedraityte z Litwy. Ewa jest wielokrotną mistrzyni Polski, członkini kadry narodowej oraz medalistka imprez międzynarodowych w kickboxingu.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Ewa Pietrzykowska przed życiową walką. Kibicujemy ostrowczance! Walka na żywo w TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *