W środę prawdziwe święto kobiecej piłki nożnej

Środowe święto kobiecej piłki nożnej rozpoczną juniorki młodsze KSZO 1929, które na wyjeździe będą podejmowane w Lublinie przez miejscowy KKP Unia w trzeciej kolejce Makroregionalnej Ligi Juniorek. Mecz rozpocznie się o godzinie 12.00.
A już o godzinie 16.00 na stadionie przy Świętokrzyskiej mecz reprezentacji Polski kobiet U-16 z Danią. Po jego zakończeniu zapraszamy wszystkich na mecz naszych trzecioligowych piłkarek KP KSZO 1929, które będą gościć ekipę LUKS Wisła Nowy Korczyn.
Jak już informowaliśmy, na terenie województwa świętokrzyskiego, w dniach od 3 do 7 kwietnia, rozegrany zostanie turniej towarzyski UEFA Develompent z udziałem kobiecych reprezentacji U-16. Biało-czerwone zagrają 3 kwietnia o 16:00 w Ostrowcu Świętokrzyskim z Danią, 5 kwietnia o 16:00 w Suchedniowie z Turcją i 7 kwietnia o 11:00 z Grecją w Kielcach. Trener naszych młodych futbolistek, Nina Patalon, powołała już 20-osobową kadrę na te zawody. Młode piłkarki dzięki UEFA Develompent mają szansę zaprezentowania pełni talentu i uczynienia postępu na międzynarodowej arenie. Po fazie pilotażowej w 2012 roku program turniejowy ruszył pełną parą zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt w całej Europie. Wybrano kategorię wiekową U-16, ponieważ UEFA uważa, że jest to kluczowy etap na drodze rozwoju do poziomu elitarnego. Takie mecze towarzyskie, jak również przygotowania, które się w nie angażują młode piłkarki, są kluczowe dla ułatwienia procesu ich rozwoju. Turnieje rozwojowe U-16 mają również na celu przygotowanie zawodniczek do przejścia do grupy wiekowej U-17, w której rywalizacja europejska zaczyna się na dobre.
Turnieje zostały nagrodzone przez krajowe stowarzyszenia, trenerów i ekspertów technicznych. Są prawdziwym doświadczeniem edukacyjnym dla młodzieży ? nie tylko w zakresie doskonalenia umiejętności poprzez praktykę, ale także w umożliwianiu im doceniania międzynarodowej i wysoce konkurencyjnej atmosfery takich zawodów. Trenerom turnieje zapewniają dodatkowe warunki do rywalizacji i testowania zawodniczek oraz eksperymentowania z doborem taktyki.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *