Decyzja w rękach ostrowczan. Od dziś do soboty trwają konsultacje

Już od dziś, ostrowczanie mogą wskazywać najciekawsze swoim zdaniem zadania publiczne skierowane do realizacji w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w 2019 r.
W tym roku na realizację projektów przeznaczono 200.000 zł na zadania inwestycyjne i remontowe oraz 75 tys. zł na pozostałe zadania. Głosujący mogą wskazać po jednym z przedsięwzięć w obu kategoriach.
– Od kilku lat ostrowczanie mają możliwość wyboru inwestycji lub działań, które są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Zaangażowanie mieszkańców w sprawy lokalne, kształtowanie najbliższego otoczenia, a także współdecydowanie o kierunkach rozwoju naszego miasta to cel, jaki przyświeca kolejnym edycjom Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób to nasi mieszkańcy tworzą wspólną przestrzeń, a tym samym przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego. Liczę, że dzięki ciekawym pomysłom zaproponowanym w tej edycji nasze miasto po raz kolejny wzbogaci się o nową infrastrukturę i niezapomniane wydarzenia. Serdecznie zachęcam do głosowania – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
W tym roku w gronie zadań inwestycyjnych i remontowych znalazło się 11 projektów: „Raz dwa trzy bawimy się my” (rozmieszczenie nowych urządzeń zabawowych na osiedlach: Ogrody, Złota Jesień, Stawki i Kamienna), „Siłownie zewnętrzne na Osiedlu Kolonia Robotnicza” (montaż siłowni na placach zabaw przy ulicach: Jodłowa, Jaworowa i Chopina), „Modernizacja i remonty infrastruktury Rodzinnych Ogródków Działkowych” (przeprowadzanie prac remontowych lub zakupów dla każdego z 12 ogrodów działkowych), „Słoneczny plac zabaw” (budowa placu zabaw na terenie PP Nr 7), „Budowa kompleksu sportowego w dzielnicy Koszary” (budowa boiska do piłki siatkowej dostosowanego do gry w tenisa przy Zespole Edukacyjnym
„Dwunastka”), „OD NOWA” NA OSIEDLU „KUŹNIA” (remont odcinka drogi na Osiedlu Kuźnia), „DROGI „OD NOWA” – wjazd w Osiedle Kuźnia” (rewitalizacja wjazdu na Os. Kuźnia od ulicy H. Sienkiewicza), „Monitoring przestrzeni publicznej – PARK W OSIEDLU SPÓŁDZIELCÓW w Ostrowcu Świętokrzyskim” (instalacja dwóch kamer na terenie parku z włączeniem do systemu monitoringu miejskiego), Osiedlowa Sieć AED (montaż 8 sztuk Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych), Tor przeszkód przy PSP Nr 4 (budowa strefy aktywności fi zycznej dla dzieci w sąsiedztwie boiska na terenie szkoły), „ LUDWIKÓW JAK NOWY” (zmiana wizerunku skweru przy zbiegu ulic Niska i Jasna poprzez m.in. montaż smart ławek).
Wśród zadań pozostałych rywalizuje 9 wniosków: „Integracja mieszkańców” (cykl imprez okolicznościowo- rozrywkowych na Osiedlu Ogrody), „Integracja społeczna na Osiedlu Kolonia Robotnicza” (cykl integracyjnych imprez dla mieszkańców), „W
RAMACH KULTURY” – cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową” (biwaki, rajdy, cykle spotkań propagujących turystykę rowerową), „Ostrowiec stawia na sport. Zajęcia sportowe dla mieszkańców Ostrowca – darmowe treningi” (cykl darmowych zajęć sportowych dla mieszkańców), „Ostrowiecki Piknik Rozmaitości” (turniej tańca w hali MOSiR oraz „Spotkanie z Gombrowiczem” na Rynku), „Aktywne Słoneczne” (piknik i bal mikołajkowy), „KUŹNIA – kiedyś i dziś” (piknik mający
na celu propagowanie historii osiedla), „MECZ Z LECHEM POZNAŃ NA 90-LECIE KSZO – „PIKNIK Z KOLEJORZEM” (organizacja meczu KSZOLech oraz pikniku rodzinnego podczas jego trwania), „Wakacyjne spotkanie z polską animacją” (organizacja seansów bajek dla najmłodszych).
Przypominamy, że głosowanie na pozytywnie zweryfikowane wnioski odbywa się w formie bezpośredniej – poprzez złożenie przez pełnoletnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego maksymalnie dwóch podpisów na listach konsultacyjnych – po jednym na wybrane zadanie z każdego obszaru zadań. Złożenie więcej niż jednego podpisu na listach konsultacyjnych, dotyczących zadań z tego samego obszaru zadań, powoduje nieważność oddanych głosów na wybrane zadania z tego obszaru zadań. Listy konsultacyjne będą wyłożone w terminie od 3 do 6 kwietnia 2019 r., w godz. 13 – 18, w 13 punktach konsultacyjnych: Rada Osiedla Kolonia Robotnicza, ul. Chopina 35; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Trzeciaków 35; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14, Os. Stawki 35; Zespół Szkół i Placówek Publicznych Nr 3, Os. Ogrody 20; Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. H. Sienkiewicza 70; Publiczne Gimnazjum Nr 3, Os. Słoneczne 37; Hala Widowiskowo –Sportowa KSZO, ul. Świętokrzyska 11; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Akademicka 20; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, ul Niska 9; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Niewiadoma 19; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Rzeczki 18; Kino Etiuda, 3 Maja; Zespół Edukacyjny „Dwunastka”, ul. Bałtowska 336a.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *