Decyzja w rękach ostrowczan. Od dziś do soboty trwają konsultacje

Już od dziś, ostrowczanie mogą wskazywać najciekawsze swoim zdaniem zadania publiczne skierowane do realizacji w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego w 2019 r.
W tym roku na realizację projektów przeznaczono 200.000 zł na zadania inwestycyjne i remontowe oraz 75 tys. zł na pozostałe zadania. Głosujący mogą wskazać po jednym z przedsięwzięć w obu kategoriach.
? Od kilku lat ostrowczanie mają możliwość wyboru inwestycji lub działań, które są realizowane w ramach budżetu partycypacyjnego. Zaangażowanie mieszkańców w sprawy lokalne, kształtowanie najbliższego otoczenia, a także współdecydowanie o kierunkach rozwoju naszego miasta to cel, jaki przyświeca kolejnym edycjom Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób to nasi mieszkańcy tworzą wspólną przestrzeń, a tym samym przyszłość Ostrowca Świętokrzyskiego. Liczę, że dzięki ciekawym pomysłom zaproponowanym w tej edycji nasze miasto po raz kolejny wzbogaci się o nową infrastrukturę i niezapomniane wydarzenia. Serdecznie zachęcam do głosowania ? mówi prezydent Jarosław Górczyński.
W tym roku w gronie zadań inwestycyjnych i remontowych znalazło się 11 projektów: ?Raz dwa trzy bawimy się my? (rozmieszczenie nowych urządzeń zabawowych na osiedlach: Ogrody, Złota Jesień, Stawki i Kamienna), ?Siłownie zewnętrzne na Osiedlu Kolonia Robotnicza? (montaż siłowni na placach zabaw przy ulicach: Jodłowa, Jaworowa i Chopina), ?Modernizacja i remonty infrastruktury Rodzinnych Ogródków Działkowych? (przeprowadzanie prac remontowych lub zakupów dla każdego z 12 ogrodów działkowych), ?Słoneczny plac zabaw? (budowa placu zabaw na terenie PP Nr 7), ?Budowa kompleksu sportowego w dzielnicy Koszary? (budowa boiska do piłki siatkowej dostosowanego do gry w tenisa przy Zespole Edukacyjnym
?Dwunastka?), ?OD NOWA? NA OSIEDLU ?KUŹNIA? (remont odcinka drogi na Osiedlu Kuźnia), ?DROGI ?OD NOWA? ? wjazd w Osiedle Kuźnia? (rewitalizacja wjazdu na Os. Kuźnia od ulicy H. Sienkiewicza), ?Monitoring przestrzeni publicznej ? PARK W OSIEDLU SPÓŁDZIELCÓW w Ostrowcu Świętokrzyskim? (instalacja dwóch kamer na terenie parku z włączeniem do systemu monitoringu miejskiego), Osiedlowa Sieć AED (montaż 8 sztuk Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych), Tor przeszkód przy PSP Nr 4 (budowa strefy aktywności fi zycznej dla dzieci w sąsiedztwie boiska na terenie szkoły), ? LUDWIKÓW JAK NOWY? (zmiana wizerunku skweru przy zbiegu ulic Niska i Jasna poprzez m.in. montaż smart ławek).
Wśród zadań pozostałych rywalizuje 9 wniosków: ?Integracja mieszkańców? (cykl imprez okolicznościowo- rozrywkowych na Osiedlu Ogrody), ?Integracja społeczna na Osiedlu Kolonia Robotnicza? (cykl integracyjnych imprez dla mieszkańców), ?W
RAMACH KULTURY? ? cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową? (biwaki, rajdy, cykle spotkań propagujących turystykę rowerową), ?Ostrowiec stawia na sport. Zajęcia sportowe dla mieszkańców Ostrowca ? darmowe treningi? (cykl darmowych zajęć sportowych dla mieszkańców), ?Ostrowiecki Piknik Rozmaitości? (turniej tańca w hali MOSiR oraz ?Spotkanie z Gombrowiczem? na Rynku), ?Aktywne Słoneczne? (piknik i bal mikołajkowy), ?KUŹNIA ? kiedyś i dziś? (piknik mający
na celu propagowanie historii osiedla), ?MECZ Z LECHEM POZNAŃ NA 90-LECIE KSZO ? ?PIKNIK Z KOLEJORZEM? (organizacja meczu KSZOLech oraz pikniku rodzinnego podczas jego trwania), ?Wakacyjne spotkanie z polską animacją? (organizacja seansów bajek dla najmłodszych).
Przypominamy, że głosowanie na pozytywnie zweryfikowane wnioski odbywa się w formie bezpośredniej ? poprzez złożenie przez pełnoletnich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego maksymalnie dwóch podpisów na listach konsultacyjnych ? po jednym na wybrane zadanie z każdego obszaru zadań. Złożenie więcej niż jednego podpisu na listach konsultacyjnych, dotyczących zadań z tego samego obszaru zadań, powoduje nieważność oddanych głosów na wybrane zadania z tego obszaru zadań. Listy konsultacyjne będą wyłożone w terminie od 3 do 6 kwietnia 2019 r., w godz. 13 ? 18, w 13 punktach konsultacyjnych: Rada Osiedla Kolonia Robotnicza, ul. Chopina 35; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Trzeciaków 35; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14, Os. Stawki 35; Zespół Szkół i Placówek Publicznych Nr 3, Os. Ogrody 20; Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. H. Sienkiewicza 70; Publiczne Gimnazjum Nr 3, Os. Słoneczne 37; Hala Widowiskowo ?Sportowa KSZO, ul. Świętokrzyska 11; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Akademicka 20; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3, ul Niska 9; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9, ul. Niewiadoma 19; Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, ul. Rzeczki 18; Kino Etiuda, 3 Maja; Zespół Edukacyjny ?Dwunastka?, ul. Bałtowska 336a.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *