Ostrowiec Świętokrzyski wyraził solidarność z osobami z autyzmem (zdjęcia)

W miniony czwartek, 4 kwietnia w sali kina ?Etiuda?, w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się ostrowieckie obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostrowcu Św. oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami ?Niebieski Jeżyk?. Honorowy patronat nad imprezą sprawował starosta ostrowiecki Marzena Dębniak.

W uroczystościach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz powiatu i miasta oraz sąsiednich gmin, dyrektorzy ostrowieckich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich, a także uczelni wyższej, kierownicy ośrodków pomocy społecznej, naczelnicy wydziału oświaty, nauczyciele, dzieci i młodzież z ostrowieckich przedszkoli i szkół, podopieczni placówek specjalnych i klas integracyjnych, dyrekcja, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie SOSW.

Już po raz trzeci Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony był w Ostrowcu Świętokrzyskim tak uroczyście. Goście wypełnili salę kina Etiuda po brzegi, były życzenia, wystąpienia gości, ale najważniejszym punktem programu był występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych i nauczycieli Ośrodka.
Artyści zaprezentowali układ taneczny do utworów Maksima Mrvica ?Croatian Rhapsody? oraz Johanna Straussa ?Nad pięknym modrym Dunajem?.

Potem na scenie gościnnie wystąpili uczniowie klasy integracyjnej z SP Nr 14 w Ostrowcu, dzieci z PP Nr 12 w Ostrowcu oraz studio wokalne ?Pandora?.

W kolejnym punkcie programu członek zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Autyzmem i Innymi Niepełnosprawnościami ?Niebieski Jeżyk?, Dorota Balin, gorąco podziękowała osobom, które okazały zaangażowanie, wsparcie i pomoc w zorganizowaniu  uroczystości. Wyróżnienia ?Niebieskiego Jeżyka? otrzymali: Dorota Bernacka, Dorota Stoltz, Dominika i Grzegorz Skalscy.

Wielką niespodzianką dla dzieci były przekazane nagrania z pozdrowieniami od sławnych osób i artystów takich jak: piłkarzy ręcznych Vive Kielce- Krzysztofa Lijewskiego oraz Michała Jureckiego, zespołu muzycznego Champion, zespołu muzycznego Master Team, aktorów z serialu ?Korona Królów?.

Zwieńczeniem uroczystości było symboliczne budowanie domu na scenie do piosenki Enej ?Zbudujemy dom?, gdzie każde dziecko dołożyło cegiełkę ze swoim imieniem.

Po części artystycznej uczestnicy obchodów wzięli udział w ?Niebieskim Marszu prowadzonym przez orkiestrę dętą Państwowej Szkoły Muzycznej. Uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta ? aleją 3 Maja, Starokunowską… Marsz zakończył się na ostrowieckim Rynku wypuszczeniem w górę niebieskich balonów.

Warto podkreślić, że uczestnicy obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu chcieli uwrażliwić społeczeństwo na problemy i potrzeby osób z autyzmem i ich rodzin.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.