Wielkanoc w Szewnie (zdjęcia)

Już po raz 16. mieszkańcy gminy Bodzechów i okolic mogli poczuć atmosferę świąt podczas Jarmarku Wielkanocnego, który odbył się w hali sportowej w Szewnie. Pięknie ozdobione, kolorowe stoły uginały się pod pysznościami, które przygotowały panie z miejscowych Kół Gospodyń Wiejskich.

To jedyne w gminie organizacje, które kultywują ludowe tradycje i obyczaje. Stąd też nie zabrakło tradycyjnych bab, mazurków i serników oraz innych potraw, które przypominały, że Wielkanoc tuż, tuż. Uczestnicy degustowali jajka pod różnymi postaciami, swojskie pasztety, tradycyjny barszcz i wiejski chleb wypiekany na naturalnym zakwasie.

Swoje stoiska mieli też uczniowie szkół z terenu gminy. Można było zakupić tam palmy, stroiki, piękne kurczaczki, zajączki, karty świąteczne oraz inne rękodzielnicze cudeńka.

Podczas jarmarku z repertuarem folklorystycznych  utrzymanych w wiosennym klimacie utworów, występowały zespoły ludowe z terenu gminy oraz zespoły szkolne. Energiczne i wesołe przyśpiewki wprowadziły uczestników w nastrój zbliżającej się Wielkanocy.

-Spotkania świąteczne są niepowtarzalną okazją do wymiany nowinek kulinarnych oraz innych, cennych wskazówek, dotyczących rękodzieła artystycznego, rad dotyczących przygotowania świątecznych stołów, ale przede wszystkim  integracji  najmłodszego i dorosłego pokolenia -mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów.

W niedzielne przedpołudnie w hali szkoły w Szewnie pojawiło się pond dwudziestu wystawców. Chętnych było więcej niż miejsc. Wielkanocne Jarmarki w gminie Bodzechów cieszą się coraz większą popularnością. W niedzielę zbierano też  pieniądze na leczenie i rehabilitację młodych mieszkańców gminy: Oskarka Kubickiego i Michała Chodorka. Akcję zainicjowały florystki z grupy ARTFLOR.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *