Rowerowa droga krzyżowa do Kałkowa Godowa

Stowarzyszenie ?Ostrower? wraz z księdzem kanonikiem Ryszardem Koneckim już po raz drugi zapraszają wszystkich miłośników „dwóch kółek” do wzięcia udziału w rowerowej drodze krzyżowej, która rozpocznie się w sobotę, 13 kwietnia, przy kolegiacie pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Ostrowcu zbiórką o 7.30. Przejazd odbędzie się przez Chmielów, Udziców, Kunów, Nietulisko, Doły Biskupie do Sanktuarium Matki Bolesnej Pani Świętokrzyskiej w Kałkowie Godowie. Droga krzyżowa zakończy się mszą świętą w sanktuarium o godz. 12. Powrót planuje się indywidualnie przez Małe Jodło, Chocimów, Biechów.
Organizatorzy chcą by na chwilę przed świętami wielkiej nocy w ciszy i skupieniu przeżyć tajemnicę naszej wiary. Dodatkową atrakcją jest tło historyczne poszczególnych stacji, które przygotował Zbigniew Pękala. Stacje drogi krzyżowej rozmieszczone są na trasie przejazdu najczęściej przy przydrożnych krzyżach i kościołach.
Organizatorzy informują, że przejazd odbywa się na własną odpowiedzialność, a uczestnicy powinni posiadać kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe. Osoby niepełnoletnie powinny uczestniczyć w towarzystwie rodziców lub opiekunów lub mieć ich pisemną zgodę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *