Będzie nowy konkurs na stanowisko dyrektora szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim

Na dzisiejszej konferencji prasowej starosta ostrowiecki Marzena Dębniak poinformowała, że siedmioosobowa komisja konkursowa czterema głosami ?za? uznała, że najlepszym kandydatem na stanowisko dyrektora szpitala będzie Marian Pytlewski ? były dyrektora szpital w Czerwonej Górze, ale Zarząd Powiatu Ostrowieckiego nie nawiąże z nim stosunku pracy. Ten wybór komisji nie gwarantował bowiem przyjęcia radykalnego programu naprawczego i natychmiastowych działań, mających na celu zahamowanie strat finansowych szpitala.

Starosta przypomniała, że strata szpitala za 2018 rok wyniosła 16,5 mln zł, a ogólne zadłużenie kształtuje się na poziomie około 51 mln zł.

Oprócz Mariana Pytlewskiego w konkursie na stanowisko dyrektora naczelnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim wzięło jeszcze udział sześć osób: związana z sektorem bankowym ostrowczanka Joanna Wierzbińska, Grzegorz Gałuszka ? były dyrektor uzdrowiska w Busku Zdroju, Sebastian Petrykowski i Jarosław Łyczkowski, którzy kierowali niegdyś szpitalem w Starachowicach, Jacek Jaworski ? zastępca dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz lekarz z Nowej Słupi, Andrzej Skrętek. 

Nowy konkurs zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Obecnie pełniąca obowiązki dyrektora szpitala jest Aldona Jarosińska. W styczniu strata szpitala sięgnęła 2,3, a w lutym 1,5 mln zł.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *