Jeździć mu nie kazano

W dniu 11 kwietnia 2019 r., przed godz. 6, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Sandomierskiej, 21-letni mieszkaniec gminy Ćmielów kierujący samochodem marki Rover, nie zauważył przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych 58-letniej kobiety.

-W wyniku zderzenia z pojazdem kobieta wpadła na przednią szybę samochodu, a następnie upadła na jezdnię ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. 21-latek wspólnie z pasażerem udzielili pomocy pieszej. Widząc, że kobiecie nic się nie stało postanowili odprowadzić ją do domu, nie informując o zaistniałej sytuacji stróżów prawa. Na miejscu jednak okazało się, że stan zdrowia kobiety się pogorszył. Została wezwana załoga pogotowia ratunkowego. Po wyjściu tajemnicy na jaw, na miejsce szybko przyjechali policjanci z ostrowieckiej drogówki. W czasie czynności ustalili, że sprawca kolizji posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Poszkodowana trafiła do szpitala. Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 21-latek odpowie również za spowodowanie kolizji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.