Niczego się nie nauczył…

W dniu 16 kwietnia 2019 r., po godz. 21, w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Żeromskiego, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla.
-Kierujący autem poruszał się środkiem drogi i co jakiś czas zjeżdżał w stronę krawężnika ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim,. Badanie alkomatem wykazało, że 26- latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierujący oplem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie miał aktualnego ubezpieczenia OC.
Spotkanie z policjantami oraz świadomość konsekwencji za jazdę w stanie nietrzeźwości niczego go nie nauczyły.
-W dniu 17 kwietnia 2019 r., 26-latek został ponownie zatrzymany, tym razem przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich na ul. Traugutta i po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierował samochodem mając blisko pół promila alkoholu w organizmie -dodaje aspirant Ewelina Wrzesień.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 26-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień. 
Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *