Pociąg na Majówkę i wakacje. Z Kielc przez Ostrowiec Świętokrzyski do Sandomierza

Już 27 kwietnia, jak informuje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, po raz pierwszy w tym roku w trasę wyjedzie pociąg z Kielc przez Ostrowiec Świętokrzyski do Sandomierza.
Będzie kursował do 5 maja. Później, do weekendowego rozkładu jazdy połączenie powróci 20 czerwca, a od 29 czerwca będzie kursował też pociąg relacji Kielce ? Busko-Zdrój. Wszystko w ramach wakacyjnych połączeń kolejowych.
Jak się dowiadujemy, wakacyjne kursy do Sandomierza realizowane będą, tak jak w latach poprzednich od 20 czerwca do 29 września, w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo 21 czerwca oraz 15 i 16 sierpnia. Pociąg do Sandomierza w okresie weekendu majowego będzie wyjeżdżał z Kielc o godz. 7.18, a na miejsce dotrze o 10.25. Natomiast wyjazd z Sandomierza zaplanowano o godz. 17.17 z dojazdem do Kielc na godzinę 20.07. Od czerwca godziny kursowania pociągu mogą ulec nieznacznym zmianom wynikającym ze zmienianej cyklicznie organizacji ruchu pociągów na sieci kolejowej, która zostanie zatwierdzony przez PKP PLK do 30 kwietnia. Cena biletu na pociąg relacji Kielce ? Sandomierz wynosi 15,80 zł. Do obsługi sezonowych połączeń skierowane zostaną nowoczesne pociągi z wygodnymi fotelami, klimatyzacją, dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, dużych bagaży oraz rowerów. Dodatkowo dla dzieci przewidziane są różne rozrywki, które będą uprzyjemniać podróż.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.