Klub Kwadrat, restauracja Szafran, KFC pewniakiem? To wszystko niebawem w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Klub ?Kwadrat? na ?Słonku?


Śledząc media społecznościowe obecnie największe zainteresowanie towarzyszy otwarciu klubu ?Kwadrat?, który ma znaleźć się na górnym piętrze pasażu handlowego na Osiedlu Słonecznym. Tam w podobnej lokalizacji już funkcjonował z powodzeniem jeden taneczny lokal i chyba zasadnym pytaniem jest to, czy następcy uda się powtórzyć tamten sukces.
Można odnieść wrażenie, że od czasów zamknięcia kultowej ?Sceny? – która mieściła się w budynku dawnego kina ?Hutnik? – z najróżniejszymi modyfikacjami nazwy, wielbiciele klubowych dźwięków w Ostrowcu Świętokrzyskim są skazani na przysłowiową emigrację. Aby bowiem potańczyć organizują sobotnie wyjazdy chociażby do mniej lub bardziej ekskluzywnych dyskotek w Starachowicach. W naszym mieście ?Kwadrat? ma szansę stać się dla młodzieży przysłowiową Mekką, miejscem ? magnesem dla spędzania wolnego czasu podczas weekendów.
Kawiarnia i restauracja ?Szafran? przy ulicy Denkowskiej


Drugim miejscem, które skutecznie potęguje w sieci napięcie przed otwarciem jest restauracja i kawiarnia ?Szafran?, która ma mieścić swoje podwoje wraz z nowym salonem fryzjerskim w nowo wybudowanym obiekcie przy ulicy Denkowskiej. Już dziś właściciele zapraszają na wyśmienitą kawę równocześnie prezentując restauracyjne wnętrza. Musimy przyznać, że z tygodnia na tydzień wnętrza obiektu wraz z wybudowanym już parkingiem nabierają coraz to wyraźniejszego charakteru.
Kawiarnia w Ostrowieckim Browarze Kultury i mini browar przy ulicy Młyńskiej?
Nie od dziś wiadomo, że w Ostrowcu Świętokrzyskim najlepszym rodzajem rozpowszechnienia informacji jest jej powielanie z ust do ust. Szeptany marketing, to narzędzie chętnie stosowane nawet przez najlepsze firmy zajmujące się szeroko rozumianym pijarem. Tak też rodzą się duże nadzieje wiązane są z Ostrowieckim Browarem Kultury, w którym ma znaleźć się kolejna kawiarnia z prawdziwego zdarzenia. To niesłychane, że znów pojawiają się spekulacje dotyczące tego, czy poprowadzą ją rodzime jednostki kultury, czy zostanie ona wydzierżawiona podmiotowi zewnętrznemu.
A propos browaru, to przez ostatnie tygodnie jak bumerang powraca plotka o tym, że przy ulicy Młyńskiej, przy której niegdyś mieściła się dawna rozlewnia wód, ma powstać mini browar.


Firm, które zajmują się doradztwem dla inwestora zamierzającego uruchomić swój browar w sieci nie brakuje. Oferują one wspólną pracę z inwestorem od czasu jego powstawania, planowania, produkcji, uruchomienia. Firmy wspierające jego powstanie uczestniczą ponadto w montażu, załatwianiu spraw urzędowych, zamówienie surowców, dostarczaniu i wdrażaniu receptury piwa podczas uruchomienia browaru wraz ze szkoleniem piwowara.
Nowa restauracja w Rynku?
Na tym nie koniec szeptanych sensacji, bowiem ostatnio coraz częściej mówi się, że w końcu albo znów doczekamy się restauracji w samym Rynku.
O centralnym placu w naszym mieście mówiło się przez długie, długie lata, jako betonowej pustyni. Rynek, najeżony punktami bankowymi, był także symbolem wyludniającego się Ostrowca, który kontrastowano ze spacerującymi gremialnie rodzinami w okresie hutniczej prosperity. Według opinii wielu, nowa restauracja ma być urządzona w opuszczonym obecnie obiekcie, w którym przed laty mieściła się Margherita z przyciągającym uwagę, zwłaszcza tych najmłodszych, legwanem w terrarium. Pamiętacie?
Czy mając na uwadze konsolidację bankowych potentatów, którzy oferowali horrendalne kwoty za wynajem powierzchni lokalowej w centrum miasta jest więc chociażby jakiś cień szansy, że Rynek faktycznie ożyje i zapełni się z korzystających z usług restauracji ostrowczan? Wszystko, jak na razie pozostaje w sferze spekulacji.

KFC pewniakiem?
Analizując to, co dzieje się w przestrzeni miejskiej pewniakiem wydaje się być lokalizacja w sąsiedztwie Galerii Ostrowiec, tuż obok mającego powstać nowego ronda na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i łącznika z ulicą Żeromskiego, restauracji sieci KFC. Trwa obecnie procedura związana z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń, uzgodnień zjazdów z posesji. Wszystko to sprawia to, że o umiejscowieniu lokalu popularnej sieci, o ile w ogóle do niej dojdzie, możemy mówić co najwyżej w przyszłym roku.
Paweł Słowiński
Dariusz Kisiel

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Klub Kwadrat, restauracja Szafran, KFC pewniakiem? To wszystko niebawem w Ostrowcu Świętokrzyskim?

 • 24 kwietnia 2019 at 09:56
  Permalink

  Znowu temat kfc a nie macie żadnych potwierdzonych informacji… I tylko wprowadzanie w błąd tytułem pisząc że to pewniak. Trochę to słabe.

  Reply
 • 24 kwietnia 2019 at 12:39
  Permalink

  restauracja na rynku? to juz nie ma tam tej firmy z konopiami? hahahah

  Reply
 • 25 kwietnia 2019 at 19:19
  Permalink

  Tak, poprostu marze o kanapce z kurczaka pasionego antybiotykami i kapanego w bliczu. Marze tez o chamburgerach z papieru toaletowego ze zmielonymi kopytami. A moze byscie tak zareklamowali jakis bar mleczny z tradycyjnym polskim zdrowym domowym jedzeniem zamist tego g. Co nie da sie?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *