Przedstawiciel handlowy karany i z narkotykami (zdjęcia)

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 28-latka, który podejrzany jest o dokonanie oszustwa i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna był też poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności.

-W dnia 18 kwietnia 2019 r., przed godz. 20, w Ostrowcu Świętokrzyskim, pracownik ochrony jednego z marketów budowlanych ujął mężczyznę podejrzewanego o dokonanie oszustwa ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ujęty sprawca zdjął kod kreskowy z tańszego produktu i przykleił go na droższy. Kolejno pozamieniał towar w  pudełkach z droższego na tańszy, przez co udało mu się  zakupić towar po zaniżonych kwotach.

Od samego początku zatrzymany nie chciał współpracować z mundurowymi, podając im nieprawdziwe dane i posiadał przy sobie podrobione dokumenty na inne dane osobowe.

-Jak się okazało się, mężczyzna przyjechał do Ostrowca Świętokrzyskiego samochodem marki Mercedes, który zaparkowany był na parkingu przy sklepie, gdzie dopuścił się oszustwa -dodaje aspirant Ewelina Wrzesień. W samochodzie mundurowi znaleźli blisko 7 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowany jako marihuana oraz ponad 15 gramów amfetaminy.

Wkrótce stało się jasne, dlaczego mężczyzna nie chciał ujawnić swoich prawdziwych danych personalnych. Otóż był on poszukiwany do odbycia kary 4 lat pozbawienia wolności, a poza tym posługiwał się danymi mieszkańca powiatu opatowskiego. 

-Opatowianin nie wiedział, w jaki sposób jego dane trafiły w niepowołane ręce, jednak w czasie rozmowy oświadczył, iż na początku marca wynajął dom, na terenie gminy Sadowie, mężczyźnie który podawał się za przedstawiciela handlowego ?stwierdza aspirant Ewelina Wrzesień. Był to, oczywiście, zatrzymany 28-latek.

Dostępu do wynajmowanej posesji pilnowały dwa groźne psy, mimo to policjanci przystąpili do jej przeszukania. Już w zaparkowanym na podwórku samochodzie osobowym znaleźli dwa zawiniątka folii aluminiowej zawierające skrystalizowaną substancję. Natomiast w trakcie  przeszukania pomieszczeń  mieszkalnych mundurowi odnaleźli  i zabezpieczyli łącznie ponad 2 kilogramy amfetaminy, 3 gramy suszu marihuany, 144 tabletki najprawdopodobniej środków odurzających  2 g skrystalizowanej substancji koloru białego. W mieszkaniu mundurowi odnaleźli również pistolet i 5 naboi, a w trakcie przeszukania zabezpieczyli również pieniądze w kwocie 23.000 zł oraz sprzęt elektroniczny. Z kolei w pomieszczeniach gospodarczych w piwnicy, prowadzona była uprawa konopi. W pomieszczeniu, które posiadało nawodnienie i oświetlenie, znajdowało się 51 doniczek, w których wykiełkowało 26 roślin.

W dniu 10 kwietnia 2019 r., 28-latek pochodzący z powiatu starachowickiego usłyszał zarzut oszustwa i posiadania środków odurzających.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *