Przepraszają i proszą kibiców o wiarę w sukces! Siatkarki KSZO rozpoczynają operację „Warszawa”

Czy tak, jak dwa lata temu, kiedy KSZO też grał baraż o LSK z Wisłą i też po meczach w Ostrowcu był remis 1:1 powtórzy się historia i nasz klub zanotuje dwie wygrane w Warszawie? Mecze w stolicy zaplanowano na 27 i 28 kwietnia (godz. 18).
-Zlekceważyłyśmy rywalki ? komentowała po drugim, przegranym 2:3, meczu barażu wydarzenia na parkiecie nasza libero, Olga Pauliukouskaya. ?Wygrywając 2:0 doprowadziłyśmy do nerwowej atmosfery na boisku i na dodatek nie zrobiłyśmy nic, by to zmienić. Jest mi po prostu przykro i wstyd. Chyba wydawało nam się, że już mamy wygrany mecz. Nie mogłyśmy sobie kompletnie poradzić z atakami Wisły z drugiej linii i musimy nad tą obroną przed atakami z szóstej strefy popracować. Mogę tylko przeprosić kibiców. Liczę na to, że ten mecz będzie dla nas lekcją, z której wyciągniemy wnioski i wygramy w Warszawie kolejne dwa spotkania, najlepiej po 3:0 i skończymy w ten sposób sezon. Święta dały nam odpoczynek i kopa do dalszej rywalizacji.
-To jest sport i takie mecze się zdarzają ? mówiła nam nasza przyjmująca, Kinga Kasprzak. ?W Warszawie musimy być w swojej grze bardziej konsekwentne i wykorzystywać swoje sytuacje. Popsułyśmy mnóstwo zagrywek. Można rzec, że dałyśmy rywalkom palec, a one wzięły całą rękę. Każda z nas chce wygrać, ale jesteśmy w swych poczynaniach zbyt nerwowe, za szybko chcemy udowodnić swą wyższość. Czasami jednak warto uspokoić grę i z chłodną głową wyprowadzać akcje. Nic nie jest jednak skończone i proszę kibiców, by nadal trzymali za nas kciuki? Zdawałyśmy sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Jeśli tylko pokazujemy siatkówkę bez tych własnych błędów, to nasza gra wygląda fajnie.
-Myślę, że w tym meczu nieźle funkcjonowało przyjęcie, ale za dużo popsuliśmy ataków, a Wisła miała bardzo dużo szczęścia w obronie, podbijając piłki w niewiarygodnych okolicznościach ? mówi trener, Frantisek Bockay. ?Na pewno nie zabrakło nam siły i nie zabraknie jej w Warszawie. Chcemy w stolicy wygrać dwa mecze, nie ma innej opcji.

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Przepraszają i proszą kibiców o wiarę w sukces! Siatkarki KSZO rozpoczynają operację „Warszawa”

 • 24/04/2019 at 09:28
  Permalink

  jesli jest to wszystko ukartowane to wygraja tylko jeden mecz w Warszawie po to zeby ostatni byl w Ostrowcu!

  Reply
 • 24/04/2019 at 09:32
  Permalink

  czy jest głębszy sens utrzymywania takiego stanu rzeczy,tzn. balansowania w walce o utrzymanie się w lidze i rozgrywanie meczów barażowych – tak kibice jak i sponsorzy chcą stabilizacji miejsca w lidze i postawy zawodniczek

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *