Piłkarze KSZO wygrali na Suchych Stawach i awansowali na 6 pozycję w tabeli (wideo)

III liga piłkarska. Grupa IV. *Hutnik Kraków – KP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1).

0:1 – Miłek, 18 min.

1:1 – Radwanek, 40 min.

1:2 – Bełczowski, 56 min.

Hutnik: Chorążka – Janecki (87. Sł. Rozkrut), Sosna, Świątko, Ptak (90.Leśniak) – Radwanek, Reczulski (82.Źródlewski), Broda, Świątek, Bukowczan (46.Matysek) – Nowak (71.Marszalik). Trener: Leszek Janiczak.

KSZO: Frątczak – P. Cheba (45.Łokieć), Mężyk, Miłek, D. Cheba – Bełczowski (90.Ziółkowski), Rogoziński, Puton, Madej, Kapsa (67.Smuczyński) – Grunt (90.Brociek). Trener: Marcin Wróbel.

Żółte kartki: Reczulski, Ptak, Janecki, Źródlewski – D. Cheba, Łokieć.

Sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).

Hutnik zagrał w składzie z samymi młodzieżowcami, celując w ten sposób w zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior. W niczym nie umniejsza to jednak wygranej KSZO.

Nasi piłkarze objęli prowadzenie po rzucie wolnym, kiedy Jakub Kapsa popisał się dobrą wrzutką, a Maciej Miłek głową skierował piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że I połowa zakończy się prowadzeniem KSZO, nagle padło wyrównanie. Gospodarze po rzucie rożnym i celnej główce Radwanka doprowadzili do stanu 1:1.

Zanosiło się więc na emocje w II połowie, ale zapędy gospodarzy ostudził Kamil Bełczowski, który dośrodkowanie z lewej strony boiska zamienił na zwycięskiego gola. Po tej bramce ostrowczanie do ostatnich minutach kontrolowali już boiskowe wydarzenia.

Po wygranej na Suchych Stawach podopieczni trenera Marcina Wróbla awansowali z 7 na 6 miejsce w tabeli.