Trwa passa piłkarzy KSZO. Tym razem wygrali w Kraśniku…

III liga piłkarska. Grupa IV. *Stal Kraśnik – KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:1).
0:1 – Bartłomiej Smuczyński, 27 min.
1:1 – Maciej Welman, 35 min.
1:2 – Fabian Burzyński, 52 min.

Stal: Ciołek ? Gajewski (79 Mazurek), Kudriawcew, Pietroń, Świech (90.Wójtowicz), Partyka (62.Wawryszczuk), Welman, Koneczny (65.Nastałek), R. Król, K. Król, Drozd.

KSZO: Frątczak ? Miłek, Kardas, Mężyk, Rogoziński, Łokieć (90.Ziółkowski), Puton, Burzyński, Smuczyński (78.Sarwicki), Kapsa (64.Bełczowski), Chrzanowski (88.Brociek).

Czerwona kartka: Burzyński (KSZO, 90 min, za drugą żółtą).

Mecz, który obserwował były trener KSZO z lat dziewięćdziesiątych Witalij Kwarczany, rozpoczął się od strzałów na obie bramki. Z jednej strony boiska swych szans szukał Rafał Król, a z drugiej Jakub Chrzanowski. W końcu, w 27 min., po rzucie rożnym egzekwowanym prtzez Jakuba Kapsę najwięcej zimnej krwi w polu karnym Stali zachował Bartłomiej Smuczyński, który głową wpakował piłkę do siatki, a KSZO objął w Kraśniku prowadzenie.
Hutnicy cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilka minut, bo w 35 min., po wrzutce Świecha, celnie główkował Welman i było już 1:1. Takim też rezultatem zakończyła się I połowa spotkania.
II połowę gospodarze rozpoczęli ze sporym animuszem, a nasi defensorzy musieli interweniować po dośrodkowaniach Drozda i Konecznego. Prowadzenie odzyskali jednak pomarańczowo -czarni. Po stałym fragmencie gry gola strzelił bowiem Fabian Burzyński. Nasz pomocnik przy rzucie wolnym wykorzystał złe ustawienie muru piłkarzy Stali, posłał piłkę obok niego i zmieścił futbolówkę w siatce.
W tym momencie zastanawialiśmy się, czy niezbyt wcześnie nasz zespół odzyskał prowadzenie. Należało się bowiem spodziewać ataków gospodarzy, dążących do wyrównania. Stal, właśnie mimo ataków, nie znalazła jednak, na dobrze usposobioną obronę KSZO, recepty. W ten sposób nasi piłkarze odnieśli kolejne, wyjazdowe zwycięstwo, czwarte z rzędu.

W najbliższą środę KSZO podejmuje lubelski Motor. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 19.29, przypominającej historyczną datę założenia KSZO. Ponieważ będzie organizowane w ramach imprezy masowej do zakupu biletu będzie potrzebny dowód osobisty.

2 thoughts on “Trwa passa piłkarzy KSZO. Tym razem wygrali w Kraśniku…

• 05/05/2019 at 20:09