Medale zawodników ?Black&White? na mistrzostwach Europy. Można pęknąć z dumy!

Santa Susanna zawsze kojarzyła się z medalowym dorobkiem naszych fitnessek i kulturystów. Nie inaczej było i w tym roku. Podczas Mistrzostw Europy w Kulturystyce i Fitness w Santa Susanna znakomicie zaprezentowali się zawodnicy ostrowieckiego klubu ?Black&White?. W gronie 49 reprezentantów Polski znalazło się ich dziewięcioro, a zdobyte przez nich medale miały wyjątkowe znaczenie podczas obchodzonego narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.
Największe osiągnięcie w reprezentacji Polski uzyskała Nikoletta Sularz, która zdobyła 3 złote medale w takich konkurencjach, jak wellness juniorek open, wellness seniorek do 163cm, wellness seniorek open.

Emilia Pękala w biało-czerwonych barwach sięgnęła po srebrny medal w fitness gimnastycznym juniorek do 20 lat (+163 cm).
Dominik Jewiak wywalczył srebrny medal w fitness juniorów do 23 lat oraz IV miejsce w fitness seniorów.
Paweł Kowalski sięgnął po brązowy medal w kulturystyce juniorów do 23 lat. Zajął też X miejsce w kulturystyce seniorów do 90 kg.
Vanessa Skibińska uplasowała się na IV miejscu w bikini fitness juniorek do lat 20.
Piotr Zieliński wywalczył z kolei IV miejsce w fitness plażowym seniorów do 179 cm, Wojciech Jabłoński IV miejsce w fitness plażowym seniorów +182cm, Oliwia Chamera V miejsce w fitness gimnastycznym do 163 cm juniorek do 20 lat, a Katarzyna Jankowska w fitness sylwetkowym.
-Łącznie reprezentacja Polski wywalczyła rekordowe 26 medali: 14 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych oraz zajęła dwukrotnie drugie miejsca w klasyfikacjach drużynowych – w kulturystyce oraz w juniorach ? komentuje trener, Grzegorz Kępa. -Warto dodać, że na 66 pkt. zdobytych przez polskich juniorów aż 50 pkt. zdobyli juniorzy ?Black&White? Ostrowiec Świętokrzyski.
To tylko świadczy o prawidłowej pracy szkoleniowej z młodzieżą naszych klubowych trenerów: Joanny i Grzegorz Kępów. W Santa Susana Grzegorz Kępa pełnił ponadto obowiązki trenera reprezentacji Polski. Miał więc podwójne powody do dumy.