Pijana jazda na K-74

W sobotni poranek, na drodze K-74, opatowscy policjanci zatrzymali 70-letniego mieszkańca powiatu ostrowieckiego kierującego japońskim autem, który m.in. wyprzedzał na trzeciego. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie również przed sądem za stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

W tym samym dniu w ręce opatowskiej drogówki wpadł 59-letni kierujący peugeotem. Mężczyzna miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie, a ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas sobotniej nocy dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w Opatowie. Jak relacjonował pokrzywdzony, jadący za nim osobowy renault najechał na tył jego pojazdu, a następnie zjechał na pobliski parking. Kierujący renaultem zostawił samochód i próbował pieszo salwować się ucieczką. Po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów i samego poszkodowanego. Jak się okazało, 60-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

-Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego ?mówi podkomisarz Agata Frejlich, oficer prasowy KPP w Opatowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.