Grzegorz Nowaczek, prezes PZB: -Marzę o przywróceniu rozgrywek ligowych…

-Wszyscy mówią, że skoro Grzegorz Nowaczek został prezesem Polskiego Związku Bokserskiego, to na pewno wkrótce emocjonować się będziemy pięściarskimi rozgrywkami ligowymi. Czy to prawda?


-Jestem zawsze ostrożny w wypowiedziach i nie chciałbym niczego obiecywać, ale nie ukrywam, że powrót do rozgrywek ligowych jest moim marzeniem i priorytetem w działaniu – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes PZB. Sądzę, że przysłużyłoby się to rozwojowi polskiego boksu. W rozgrywkach ligowych powinni występować seniorzy. Pomysł zakłada, że w każdej z drużyn mogłoby występować maksymalnie dwóch obcokrajowców, co jeszcze bardziej uatrakcyjniłoby rozgrywki i dodało im prestiżu. Niewykluczone, że utworzone zostaną także międzyokręgowe rozgrywki II ligi, w której mogliby występować juniorzy i młodzieżowcy. Wiem, że są to dalekosiężne plany, ale musimy je sobie stawać, by odnieść sukces.

-Czy PZB jest w dobrej kondycji finansowej i marketingowej?
-Staramy się, aby tak było. Cały czas musimy rozmawiać z aktualnymi i przyszłymi sponsorami. Jest ich naprawdę wielu, którzy chcieliby wspierać boks olimpijski. Będziemy starali się przedstawić im dobrą propozycję współpracy i plan marketingowy. W ubiegłym roku pokazaliśmy też, że mecze z cyklu Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego cieszyły się sporym zainteresowaniem i stały na wysokim poziomie. Z pewnością, ocieplił się wizerunek związku.
-Chyba świętokrzyskie pięściarstwo może być zadowolone z występu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży?
-Oglądaliśmy nieco zróżnicowany poziom, ale osobiście byłem pod wrażeniem kilku stojących na wysokim poziomie walk. Mamy pięściarskie talenty, ale musimy pracować i inwestować w tę młodzież. Byłem pod wrażeniem walki Natalki Kaniewskiej. Pokazała niezwykłe serce do walki. Niektórzy robili zamieszanie z werdyktem, ale wszyscy twierdzą, że była dokładniejsza w tej walce finałowej, a jej ciosy celniejsze. Świetnie boksował także Dawid Brzeziński i zasłużył na złoto. Okręg wypadł dobrze, bo medale dołożyli także pięściarze Rushha Kielce i SKB Skarżysko.
-Dziękuję za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *