Waterpoliści KSZO mistrzami I ligi! Czeka ich baraż w Warszawie z Legią o awans do ekstraklasy!

Podczas sportowego weekendu w Ostrowcu Świętokrzyskim waterpoliści KSZO zdobyli tytuł mistrza I ligi seniorów. Już niebawem zmierzą się w Warszawie w dwumeczu o udział w grze w ekstraklasie z szóstym zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej, Legią. Pierwszy mecz zaplanowano na 15 czerwca.

Finałowy turniej I ligi na Pływalni Rawszczyzna miał niezwykle emocjonujący przebieg. W sobotę wieczorem pomarańczowo ?czarni wygrali z AZS Uniwersytet Warszawa 12:7. Rozmiary zwycięstwa, różnicą pięciu bramek, bardzo nasz ucieszyły, tym bardziej że w ostatecznym rachunku bilans bramkowy między drużynami okazał się decydujący. Zresztą, nasi waterpoliści powinni ten mecz wygrać jeszcze wyżej. Dość wspomnieć o tym, że tylko w ostatniej kwarcie zmarnowali ? jak naliczyliśmy – aż osiem sytuacji rzutowych.

W niedzielny przedpołudnie warszawianie pokonali Neptun Uniwersytet Łódzki i to dość wysoko, bo różnicą aż sześciu bramek. My szybko przeliczyliśmy bilans bramkowy i wyszło nam, że w popołudniowym spotkaniu z łodzianami nawet trzybramkowa porażka da nam przodownictwo w tabeli. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Po dwóch kwartach KSZO przegrywał z dobrze przygotowanymi do spotkania taktycznie łodzianami 2:4. Trzecia kwarta w wykonaniu ostrowczan była jednak koncertowa. Waterpoliści KSZO ?rozpływali? rywali. Wygrali tę ?ćwiartkę? 5:2 i w całym meczu prowadzili 7:6, choć w tej części gry było już nawet 7:4 dla naszego teamu.

W ostatniej kwarcie łodzianie, którzy przede wszystkim umiejętnie rozwiązywali grę w przewadze, jednak uzyskali przewagę. KSZO zaś seryjnie pudłował nijak nie mogąc sobie poradzić z obroną Neptuna. Straciliśmy dwie bramki i w efekcie przegraliśmy mecz. Rozpoczęło się obliczanie bilansu bramkowego, bo wszystkie trzy, rywalizujące  zespoły miały taki sam bilans bramkowy i spotkań między sobą. Okazało się, że KSZO miał bilans bramkowy +4, łodzianie +1, a warszawski zespół -5. Kiedy ogłoszono wyniki, długie ?jeeeee?? niosło się po ostrowieckiej pływalni. Najpierw trenerzy, a później wiceprezes KSZO ds. pływania i piłki wodnej Piotr Węglewicz zostali z radości wrzuceni do basenu na przymusową kąpiel.

-Myślę, że mimo przegranej nasi młodzi waterpoliści udźwignęli ciężar gry pod presją wyniku ? komentował na gorąco mecz z Neptunem trener, Robert Serwin. ?Łodzianie neutralizowali naszą grę z kontrataku i to zdecydowało o końcowym wyniku.  Cieszymy się jednak niezmiernie, bo w gronie rywali mieliśmy najmłodszy i najmniej doświadczony zespół.

-Myślę, że w barażu nie jesteśmy bez szans ? mówi kapitan ostrowieckiego zespołu, Maciej Iwoła, który nie tak dawno grał jeszcze w barwach warszawskiej Legii. ?Bardzo chcemy sprawić niespodziankę i na 90-lecie awansować do waterpolowej elity.  To się należy naszej młodej i ambitnej drużynie, a awans byłby sportowym świętem w naszym mieście.

Tytuł mistrzów I ligi KSZO zdobył grając w składzie: Jakub Krawczyk, Kewin Soboń ? Maciej Iwoła, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Maksymilian Walesic, Hubert Kamiński, Piotr Kotaś, Cezary Pietrzyk, Oskar Jarocha, Mikołaj Kot. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

Wyniki ostrowieckiego turnieju i końcowa tabela rozgrywek I ligi piłki wodnej seniorów w sezonie 2018/2019:

*AZS Uniwersytet Warszawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:12 (3:2, 1:4, 1:4, 2:2)

*Neptun Uniwersytet Łódzki – AZS Uniwersytet Warszawa 3:9 (0:1, 0:4, 0:2, 3:2)

*KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Neptun Uniwersytet Łódzki 7:8 (1:0, 1:3, 5:2, 0:3)

1.KSZO Ostrowiec Św.                              21:12             123-81             12:12               79-75

2.Neptun Uniwersytet Łódzki                21:12             114-72             12:12               68-67

3.AZS Uniwersytet Warszawa                21:12             117-77             12:12               69-74

4.GKPW 59 Gorzów                                 -6:9               14-138