15 czerwca mija termin zgłoszenia zespołu do rozgrywek

W tym tygodniu nie dowiedzieliśmy się niczego, o czym moglibyśmy napisać, że siatkówka żeńska na poziomie ligowym będzie nadal lub przestanie istnieć w Ostrowcu. Tymczasem 15 czerwca mija termin zgłoszenia zespołu do rozgrywek, w przypadku KSZO albo do udziału w Lidze Siatkówki Kobiet lub I lidze?
Od dwóch tygodni piszemy, że rada nadzorcza KSZO S.A. spotkała się z prezesem, Mirosławem Buszkiewiczem. Prezes przedstawił sytuację finansową klubu oraz ewentualne warianty funkcjonowania klubu. Żadne decyzje w kwestii przyszłości żeńskiej siatkówki jednak jeszcze nie zapadły. Wpływ na sytuację finansową klubu mają zobowiązania wobec wierzycieli wymagalnych, a więc Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czy też Urzędu Skarbowego. Z egzekucją długów występują także były zawodniczki klubu. Sytuacja finansowa klubu, z zadłużenie sięgającym powyżej 1 mln zł, też jest nie do pozazdroszczenia. W praktyce o tym, czy zespół zostanie zgłoszony do rozgrywek zdecydują władze miasta, bez wsparcia którego żadna dyscyplina zespołowa w Ostrowcu nie jest w stanie się utrzymać.
Nie wiemy też do jakiej klasy rozgrywkowej miałby zostać, w przypadku wariantu optymistycznego a nie likwidacji klubu, zgłoszony siatkarski KSZO. Nasz klub wciąż może ? mimo przegranego barażu z Wisłą Warszawa ? zostać zaproszony przez spółkę Polska Liga Siatkówki do udziału w rozgrywkach? Ligi Siatkówki Kobiet. Złożony przez Wisłę, która ma olbrzymie problemy z uzyskaniem dostępu do hali sportowej, wniosek licencyjny nadal jest badany za zlecenie spółki Polska Liga Siatkówki przez Deloitte – międzynarodową firmę doradczą świadczącą usługi z zakresu audytu, rachunkowości, doradztwa podatkowego, prawnego i finansowego oraz zarządzania. Jak wiemy w tym sezonie mają obowiązywać restrykcyjne warunki przyznawania licencji.
Dowiedzieliśmy się jednak z wiarygodnego i pewnego źródła, że w przypadku, gdyby wniosek Wisły nie został przyjęty, to naturalnym kandydatem do gry w LSK jest nasz KSZO… Wtedy z kolei nasz klub musiałby wypełnić szereg wymogów, w tym przede wszystkim plan restrukturyzacji finansów i spłaty wierzytelności.
Tymczasem z zespołem pożegnała się już libero, Zuzanna Kucińska, która przenosi się do drużyny z Mielca. Mówi się też o tym, że pracą w KSZO, czy to na poziomie I ligi, czy też LSK zainteresowanych jest trzech trenerów, związanych ze środowiskiem siatkarskim w Policach i Legionowie.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “15 czerwca mija termin zgłoszenia zespołu do rozgrywek

 • 4 czerwca 2019 at 15:18
  Permalink

  Czyli informacyjnie nic jak zwykle sie nie zmienilo.

  Reply
 • 5 czerwca 2019 at 20:32
  Permalink

  Nie ma zawodniczek nie ma trenera nie ma drużyny są długi i jest prezes ale zgłaszać drużynę z tym prezesem … druga liga pewna.A tak poważnie jedynym sensownym rozwiązaniem jest postawienie tej sekcji w stan likwidacji i ucieczka od długów .Trzeba zacząć od nowa gdzieś w niższych ligach z nowymi ludźmi bez długów trzeba rozpocząć budowę nowej drużyny z innym zarządem i prezesem bo z obecnym to można tylko wszystko zepsuć .

  Reply
 • 5 czerwca 2019 at 22:53
  Permalink

  od czego tu uciekac ? od tego ze zawodniczka K.K grała pracowala przez 10 miesiecy ? szalenstwo Splacic dlugi Skompletowac zespol na 1 lige (SMS) awansowac w 2-3 lata Ustalic finansowania klubu siatkowki

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *