Z Sarnówka do Bałtowa

Przed dwoma miesiącami pisaliśmy o planach budowy nowej drogi z Sarnówka do Sudołu.
Nie sądziliśmy, że krótki informacyjny tekst spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Otrzymujemy od czytelników telefony o planowany przebieg tej drogi. Zapytaliśmy więc o szczegóły w Urzędzie Gminy w Bodzechowie. Na mapce przedstawiamy plan przebiegu drogi, która umożliwi szybki dojazd od Sarnówka i Dębowej Woli do Bałtowa.
Odcinek nowej drogi poprowadzimy od Dunali (nazwa przysiółka) w lewo przez las do Sudołu ? informują pracownicy gminy. -Po zbudowaniu małego łącznika planowana trasa połączy się w Sudole z istniejącą drogą asfaltową biegnącą do Maksymilianowa. Drugie rozgałęzienie planujemy w prawo do istniejącej drogi wojewódzkiej na odcinku między I a II Sudołem, czyli będzie się można włączyć do drogi wojewódzkiej Ostrowiec ? Bałtów w dwóch miejscach.
-Jesteśmy zdeterminowani, by w 2021 r. wybudować 7-kilometrowy odcinek drogi o szerokości jezdni 5,5 metra ? mówi Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. -Przygotowujemy już dokumentację tej inwestycji. Będzie ona miała znaczenie gospodarcze, poprawi komunikację między poszczególnymi miejscowościami naszej gminy i umożliwi szybki dojazd od strony Sarnówka z pominięciem Ostrowca w kierunku Sudołu i Bałtowa. Myślę też, że z inwestycji tej będą zadowoleni entuzjaści turystyki rowerowej. Powstanie bowiem odcinek pięknej, leśnej drogi, która będzie miała wpływ na rozwój turystyki w tym rejonie.

Print Friendly, PDF & Email