Klaudia tworzy dla artystów z samego topu

Ostrowczanka Klaudia Sadło po tym, jak przygotowała choreografię klipu do utworu Roksany Węgiel ?Anyone I Want to Be?, który wygrał Eurowizję Junior, idzie za ciosem.
Tym razem odpowiada za układy taneczne w teledysku ?Tusz?, który firmują Smolasty i Tymek. Ów ?obrazek? może pochwalić się już blisko 5 milionami odsłon na YouTubie.


– Fajnie się złożyło, bo w tym clipie jestem nie tylko choreografem, ale jeszcze tancerką- przyznaje Klaudia Sadło. Nie znając utworu dostałam wytyczną, że muszę zrobić coś mocnego, wręcz agresywnego, bowiem kobiety- tancerki miały osaczać głównego bohatera. Później otrzymałam sam utwór, który jest wręcz liryczny. Przeraziłam się i zastanawiałam się długo, jak te skrajności pogodzić. W końcu odrzuciłam wszystko i skupiłam się na tym, co będzie dobrze wyglądało w kamerze. Choć choreografia winna być interpretacją muzyki, tutaj musiałam zrobić coś kompletnie innego. Na szczęście trafiłam na doskonałe dziewczyny, bowiem jedynie po dwóch próbach byłyśmy gotowe, aby nagrywać cały klip.
Wszyscy, którzy już widzieli teledysk do najnowszego utworu Smolastego, zwracają uwagę, na gesty, które wykonują tancerki, układające dłonie na kształt rewolwerów wycelowanych w twarz wokalisty.
– Ten pomysł z dłońmi nie był do końca mój, bowiem dostałam taką wytyczną od reżyserki – przyznaje Klaudia Sadło. Całość nie okazała się tak prosta do realizacji. Cieszę się, że mogłam współpracować ze Smolastym, bo to obecnie w show-biznesie nazwisko na absolutnym topie.


Klaudia Sadło nie ukrywa, że ten utwór i klimat, to nie jest muzyka, którą lubi na co dzień słuchać.
– Na początku byłam przerażona tym, jak poradzę sobie z postawionym przede mną wyzwaniem, ale chyba wyszło całkiem dobrze – mówi Klaudia. Przyznam, że stawiano przede mną, jednak jako tancerką, już trudniejsze zadania.
Po Roksanie Węgiel, Smolastym, Klaudia nie chce się przyznać, kto czeka w kolejce po jej choreografie.
– Jest niezmiernie trudno zaistnieć w tym środowisko, cieszę się, że udało mi się otrzymać to zlecenie poprzez agencję Tomasza Barańskiego – mówi. Chcę dalej robić swoje i propagować to co się udało, jak najszerzej, głównie przez media społecznościowe. Przede mną chyba prawdziwa loteria, bowiem nie ma zasady, że trzeba zrobić to i to, czy zgłosić się w to, czy inne miejsce.
Klaudia Sadło zaczynała od ostrowieckiej Szkoły Tańca ?Progres? Edyty Wilk. Prawdziwym przyspieszeniem w jej tanecznej karierze było uczestnictwo w programie TVN ?You can dance- Por prostu tańcz?, a później Egurrola Dance Studio, do którego trafi ła. Obecnie Klaudia skupia się na pracy, jako choreograf także znajduje czas, aby uczyć młodych adeptów tańca w ?Progresie?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *