Zabójstwo 39-latka w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nowe fakty – zarzuty dla 23-letniego Mateusza K.

Pomiędzy dwoma mieszkańcami bloków przy ul. Samsonowicza doszło do kłótni, w trakcie której 23-letni Mateusz K. zadał 39-latkowi cios nożem w szyję. Cios zadany pokrzywdzonemu okazał się śmiertelny, co potwierdziła sekcja zwłok.

-Do zdarzenia doszło w dniu 8 czerwca 2019 r. ok. godz. 18 ?mówi prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa 39-letniego mieszkańca tego miasta.

Bezpośrednio po zadaniu śmiertelnego ciosu sprawca uciekł i ukrył się w pobliskim lesie, gdzie wkrótce został odnaleziony przez funkcjonariuszy policji i zatrzymany. Do sprawy zatrzymano także 21-letniego Damiana W., który – jak wynikało ze wstępnych ustaleń – mógł mieć związek z tym zdarzeniem.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przy udziale funkcjonariuszy policji wykonane zostały oględziny, w toku których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, w tym nóż, którym posługiwał się 23-latek. Przesłuchano też pierwszych świadków. Wykonano także sekcję zwłok, a wydana po niej wstępna opinia biegłego potwierdziła, że przyczyną zgonu pokrzywdzonego była rana powstała od opisanego wyżej ciosu nożem.

Prokurator przedstawił Mateuszowi K. zarzut zabójstwa. Przesłuchany w charakterze podejrzanego częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień, których treści dla dobra śledztwa nie można obecnie ujawnić.

Natomiast Damianowi W. prokurator przedstawił trzy zarzuty, tj. podżegania do zabójstwa, a nadto kierowania grób i naruszenia nietykalności cielesnej innej ustalonej pokrzywdzonej. Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, złożył wyjaśnienia, których treści dla dobra śledztwa również nie można obecnie ujawnić.

Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o zastosowanie wobec każdego z podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanym grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *