Stylowo, modnie i wygodnie. Uczniowie ?Chreptowicza? mają swoje strefy relaksu

Takich stref relaksu, jakie zaaranżował  w plenerze przed swoją szkołą Samorząd Uczniowski Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza,  można naprawdę pozazdrościć. Modne kanapy z palet, na nich miękkie poduchy, wokół stoliki i pufy ? wszystko to samodzielnie wykonane  i zorganizowane przez kilkunastoosobową grupę uczniów. Dzięki  zaangażowaniu  młodzieży  wszyscy Chreptusi  już od miesiąca z przyjemnością korzystają  z ogrodowego umeblowania. Odpoczynek na świeżym powietrzu w gronie  kolegów, koleżanek i przyjaciół ,  do tego ze  śpiewem  ptaków w tle to bardzo miły relaks zarówno międzylekcyjny, jak  i  przedlekcyjny i  polekcyjny.   

 – Kącik wypoczynkowy dla uczniów naszej szkoły, zrobiony z palet „euro”,  to pomysł, który zrodził się już rok temu, ale dopiero teraz możliwości finansowe samorządu pozwoliły na zrealizowanie tego projektu ? mówi  inicjator i koordynator akcji,  przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Filip Płatek. – Palety, z których zrobione są kanapy i stoliki, pozyskaliśmy nieodpłatnie. To wielkie ułatwienie dla samorządu uczniowskiego, który nie dysponuje dużymi środkami finansowymi. Za pieniądze zebrane we wcześniejszych akcjach, kupiliśmy farby, poduszki i inne potrzebne rzeczy.
Wreszcie mogliśmy przystąpić do pracy. W sumie pracowała nas trzynastka uczniów, pod okiem doświadczonego w takich sprawach księdza Piotra Sołdygi. Po miesiącu pracy, wreszcie mogliśmy usiąść na naszych wymarzonych kanapach, przy których posadziliśmy ozdobne drzewka.
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym kolegom i koleżankom przychodzącym w dni wolne od zajęć dydaktycznych. To jest potwierdzeniem tkwiących w nas  ogromnych chęci zrobienia czegoś dla społeczności szkolnej .W sposób szczególny pragnę podziękować: Natalii Miazdze, Wiktorii Załuskiej i Mateuszowi Ziembie, którzy byli ze mną przez cały miesiąc naszej wspólnej pracy. Do grona pozostałych ?sprawców? niespodzianki sprawionej  wszystkim Chreptusom należą:  Dawid Wosiek, Michał Kopała, Michał Mytkowski, Wiktoria Kiełbasa, Katarzyna Pacholczak, Alicja Kwitek, Julia Szałapska, Wiktoria Załuska, Karol Pocheć i Konrad Wojda.

– Meble z palet robią od pewnego czasu w Polsce furorę. W naszym  ?Chreptowiczu? nie inaczej ?mówi Julia Ordowska, uczennica klasy pierwszej. –  ?Chreptusowe?  strefy odpoczynku w szkolnym plenerze  od początku sezonu są mocno  oblegane. Przestrzeń  zagospodarowana  na kącik palet od razu stała się miejscem, do którego chętnie przychodzimy, żeby spędzić każdą  wolną chwilę w szkole.  

Meble wykonane przez uczniów są nie  tylko modne, stylowe i wygodne  – to także taki  magnes przyciągający do jeszcze mocniejszego  zacieśniania więzi właśnie w tym nowo powstałym miejscu ? podsumowują nauczyciele LO nr II, dumni  ze wspaniałych  uczniów i  z efektów ich  dzieła.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *