Rzeka Modła tonie w trawie

Rzeki Modły nie widać z trawy. Wyjątkowo bujna roślinność w korycie rzeki sięga przepustów i mostków.
W ubiegłym tygodniu do Częstocic i Świrny zaprosili nas radni: Barbara Kowalska i Artur Zawadzki. Pokazali, jak wygląda Modła.
-Mieszkańcy są coraz bardziej zdziwieni brakiem zainteresowania rzeką ze strony nowego zarządcy ? mówi radna Barbara Kowalska. -Coraz częściej klimatolodzy przygotowują nas na nowe zjawiska pogodowe. Informacje te wywołują zrozumiały niepokój. Mieszkańcy Częstocic, Świrny czy Jędrzejowic przeżyli trzy lub nawet cztery powodzie i doskonale orientują się, jakie mogą być skutki nawałnicy. Nie możemy sobie pozwolić na bezczynność.
-Od kilku lat słyszymy o planowanej dużej inwestycji, która ma nas zabezpieczyć przed żywiołem. Pisała na ten temat prasa, sporo mówiono na zebraniach. Byliśmy przekonali, że prace związane z budową polderów ruszą. Przecież wykupione zostały od naszych rolników pola na suche zbiorniki. Od roku czy dwóch nic się już na ten temat nie mówi. Widzimy zaangażowanie ze strony miasta, gminy Bodzechów, ale odpowiedzialności oczekujemy także od zarządcy rzeki i od państwa ? usłyszeliśmy od mieszkańców Częstocic.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Rzeka Modła tonie w trawie

  • 18 czerwca 2019 at 18:51
    Permalink

    Rzeka w gestii Państwa ale… lepiej miasto pozwać. Ot PISia logika.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.