Konkursy na dyrektorów – THM i ?Chreptowicza? oraz PCPR-u

W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim konkurs goni konkurs. Przed tygodniem informowaliśmy o konkursie na dyrektora Muzeum Historyczno -Archeologicznego. Teraz dowiedzieliśmy się o kolejnych ? w dwóch placówkach oświatowych i jednej z jednostek powiatu.
Zarząd Powiatu Ostrowieckiego ogłosił konkurs na dyrektorów LO Nr II im. Joachima Chreptowicza oraz Zespołu Szkół Nr 3, czyli popularnego THM. Wnioski aplikacyjne kandydaci mogą składać do 4 lipca. Przypomnijmy, że blisko rok temu Zarząd Powiatu Ostrowieckiego podjął decyzję o powierzeniu, do 29 sierpnia 2019 r., obowiązków dyrektorów odpowiednio Sławomirowi Miszczukowi i Czesławowi Golisowi. Zarówno rady pedagogiczne, jak i kurator oświaty nie wnieśli zastrzeżeń do decyzji zarządu powiatu. Przypomnijmy też, że wcześniej obie kandydatury Sławomira Miszczuka i Czesława Golisa nie zyskały poparcia komisji konkursowej, w której na 12 członków 6 było za, a 6 przeciw wyborze dyrektorów. Starosta ostrowiecki podkreślał wówczas, że zarząd nie miał uwag do funkcjonowania szkół pod zarządem obu dyrektorów, jednak prace komisji konkursowej wywołały dyskusje nie tylko w środowisku nauczycielskim. Wielu rodziców i samorządowców twierdziło, że dyrektorzy Golis i Miszczuk swoim zaangażowaniem i fachowością zasłużyli na kolejną kadencję pracy na odpowiedzialnych stanowiskach. Związek Nauczycielstwa Polskiego i rada pedagogiczna ZS Nr 3 zwróciły się do starosty z apelem, by Czesław Golis nadal pełnił funkcję dyrektora. Paradoksalnie, choć komisja odrzuciła obie kandydatury i choć byłoby to nielogiczne, to wcale nie było niemożliwe, by obaj odrzuceni dyrektorzy zachowali jednak posady. Tak też się stało. Czy teraz Sławomir Miszczuk i Czesław Golis rozstrzygną konkurs na swoją korzyść? Czy będą mieli konkurentów?
Jednocześnie ogłoszony został konkurs na dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obecny sternik powiatowej jednostki, Krzysztof Wojtachnio, pełni obowiązki dyrektora od stycznia 2017 roku. Kandydaci na to stanowisko mogą aplikować do 1 lipca.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *