Ostrowieccy uczniowie lepiej zdawali maturę, niż ich rówieśnicy w kraju i województwie?

W Ostrowcu panuje przekonanie, że żyje się trudno. Zarabiamy mało, żalimy się na brak specjalistycznej służby zdrowia, czy dostęp do wyższej kultury. Możemy być jednak dumni z poziomu kształcenia naszych szkół. To zasługa ambitnych uczniów i dobrych nauczycieli oraz troskliwych rodziców. Dowodem na to są tegoroczni maturzyści, którzy od czwartku szczęśliwi odbierają świadectwa maturalne i wierzą w powodzenie w postępowaniu aplikacyjnym na wyższe, renomowane uczelnie.
Wyniki naszych maturzystów, zgodnie z wynikami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, plasują placówki oświatowe powiatu ostrowieckiego na drugim miejscu w województwie, tuż za powiatem włoszczowskim. To sukces, tym bardziej że z 770 uczniów maturę zdało 637 osób, a wskaźnik jej zdawalności sięgnął 82,7 procent. Zdawalność w ostrowieckich liceach wyniosła 94,95, a w technikach 80 procent. Średnia zdawalności na poziomie 89,39 procent wskazuje na to, że ostrowieccy maturzyści o kilka punktów lepiej zdalni maturę od rówieśników w kraju i województwie. No właśnie, jak zdali?

Z niepublicznych szkół matura najlepiej wypadła w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Konarskiego, w którym na 13 zdających wszyscy zdali.
Jeśli chodzi szkoły publiczne, to w Liceum Ogólnokształcącym Nr I imienia Stanisława Staszica na 108 zdających maturę uczniów zdało 101. 4 osoby będą miały poprawkę w sierpniu, a egzaminu nie zdały 3 osoby.
Stosunkowo najlepiej matura wypadła w Liceum Ogólnokształcącym Nr II imienia Joachima Chreptowicza, w którym na 130 zdających zdało 128 uczniów, a 2 osoby podejdą do egzaminu poprawkowego.
Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym Nr III imienia Władysława Broniewskiego maturę zdawało 116 uczniów. Zdało 112, a 4 będzie miało poprawki.
W Liceum Ogólnokształcącym Nr IV na 13 uczniów zdających maturę 12 zdało, a 1 zaliczyła poprawkę.
W Liceum Mistrzostwa Sportowego z 32 zdających uczniów 26 uzyskało maturę, a 6 osób będzie miało poprawki.
W Zespole Szkół Nr 1 imienia Mikołaja Kopernika maturę zdawało 77 uczniów. Zdało 58 osób, 13 szykuje się do poprawki, a 6 nie zdało.
W Zespole Szkół Nr 2 na 39 zdających maturę uzyskało 26 uczniów. 11 będzie miało poprawkę. 2 uczniów nie zdało.
Z kolei w Zespole Szkół Nr 3 115 na 125 uczniów uzyskało świadectwo maturalne. 9 uczniów będzie poprawiało maturę, a 1 nie zdała.
Natomiast w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, z 20 zdających maturę uczniów sukces zaliczyło 12. 7 uczniów będzie liczyło na powodzenie na poprawce, a 1 w przyszłym roku w maju na powtórnym egzaminie dojrzałości.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *