15 siatkarek w kadrze KSZO

KSZO zbudował siatkarską kadrę na występy w I lidze kobiet. Niektórzy twierdzą nawet, że za znacznie mniejsze pieniądze klub ma silniejszy skład, niż ten, którym dysponował w Lidze Siatkówki Kobiet.
Teraz siatkarski KSZO musi się zająć całą najtrudniejszą jak się wydaje kwestią w ostrowieckich realiach, czyli inżynierią finansową ? bilansami, sprawozdaniami, częściową spłatą zadłużenia. Wszyscy mamy nadzieję, że te wszystkie operacje finansowe uda się przeprowadzić pozytywnie i bez jakichkolwiek przeszkód zespół wystąpi w rozgrywkach.
Pierwszym trenerem siatkarek KSZO będzie od 1 sierpnia 29-letni Łukasz Marciniak. Asystentem trenera Marciniaka ma być 34-letni Kazach z polskim paszportem, Mikołaj Mariaskin, do niedawna szkoleniowiec stołecznej Wisły. Na rozegraniu KSZO zagra 23-letnia Karolina Szczygieł. Na środku ataku zobaczymy 22-letnią Nikolę Ambramajtys, a przyjęcie drużyny KSZO ma wzmocnić 19-letnia Justyna Kędziora z Budowlanych Łódź. KSZO zasili ponadto częstochowianka, 20-letnia i mierząca 186 cm wzrostu, występująca na pozycji rozgrywającej, Izabela Klekot. W KSZO będą występowały dwie, kolejne zawodniczki, obie występujące w minionym sezonie w ekstraklasowej PTPS Piła. Pierwszą z nich jest 20-letnia, mierząca 186 cm wzrostu atakująca Monika Kacprzak, a drugą 20-letnia środkowa, Kamila Kobus. W KSZO zagra także 23-letnia Monika Kawa z Ósemki Siedlce, była zawodniczka rzeszowskiego Developresu, a także 19- letnia Julia Marcyjanik z #Volley Wrocław, była zawodniczka juniorskich zespołów Budowlanych Łódź i AZS AWF Wrocław. KSZO pozyskał również Olgę Samul, grającą na pozycji libero. W minionym sezonie występowała w barwach Radomki Radom. Ponadto, KSZO podpisał kontakt z 67-krotną reprezentantką Słowacji, występującą na pozycji przyjmującej, Ericą Salancovą i Joanną Kapturską, która miniony sezon spędziła w Radomce Radom. Oczywiście, w KSZO chcą również by na libero występowała Olga Pauliukouskaya.
W zajęciach klubowych regularnie uczestniczyć ma i znaleźć w kadrze pierwszoligowego zespołu trzy zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Do Wiktorii Rdzanek dołączyły Oliwia Błaszczak i Emilia Piotrowska.

Kadra KSZO przedstawia się następująco:
Środkowe: Nikola Abramajtys, Kamila Kobus, Emilia Piotrowska
Rozgrywające: Karolina Szczygieł, Izabela Klekot
Przyjmujące: Justyna Kędziora, Monika Kawa, Julia Marcyjanik, Erica Salancova
Atakujące: Monika Kacprzak, Joanna Kapturska, Oliwia Błaszczak
Libero: Olga Pauliukouskaya, Olga Samul, Wiktoria Rdzanek

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “15 siatkarek w kadrze KSZO

  • 10 lipca 2019 at 17:57
    Permalink

    no wreszcie
    szkoda ze tylko trzy a wlasciwie dwie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *