500+. Pół tysiąca wniosków dziennie

W dniu 1 lipca br. ostrowczanie złożyli pół tysiąca wniosków na świadczenie wychowawcze 500+. Zainteresowanie programem Rodzina 500+ jest bardzo duże.
Od poniedziałku można składać drogą elektroniczną wnioski w ramach rozszerzonego o pierwsze dziecko Programu Rodzina 500+. Zgodnie z oczekiwaniami już pierwszego dnia pracownice MOPS-u zostały ?zasypane? wnioskami. Od poniedziałku, codziennie wpływa około pół tysiąca wniosków na 500+ i około trzysta w ramach programu rządowego dobry start 300+. Rodzice korzystają głównie z ministerialnej platformy, ale sporo osób przesyła wnioski za pośrednictwem systemów teleinformatycznych krajowych banków.
-Zachęcamy wszystkich do składania wniosków w formie elektronicznej. Jest to najszybszy i najprostszy sposób dokonania formalności ? podkreśla dyrektor MOPS, Magdalena Salwerowicz.
W tym roku do ostrowieckiego MOPS-u powinno wpłynąć blisko 10 tys. wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+. W lipcu przyjmowane są wnioski w formie elektronicznej, natomiast od 1 sierpnia br. także w formie tradycyjnej, czyli papierowej. W poprzednim roku ok. 60 proc. rodziców złożyło wnioski przez Internet. Pracownice ostrowieckiego MOPS-u liczą, że w tym roku z dobrodziejstwa Internetu skorzysta jeszcze więcej osób. Jeśli rodzice złożą wnioski do końca września br., wtedy otrzymają świadczenie 500+ na nowych zasadach z wyrównaniem od lipca br. Jeśli wniosek zostanie złożony w miejskim lub w gminnym ośrodku pomocy społecznej po 30 września, świadczenie przysługiwać będzie od miesiąca złożenia wniosku. Warto o tym pamiętać!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *