Tomasz Persona wrócił do KSZO. ?Będę grał tam, gdzie wystawi mnie trener??

Tomasz Persona po sezonie spędzonym w II ? ligowej Olimpii Elbląg wraca do KP KSZO 1929.
31-letni ? niezwykle wszechstronny ? zawodnik w minionym sezonie w barwach Olimpii rozegrał 15 meczów i powrót do klubu traktuje jako odbudowę swojej piłkarskiej formy.
-W KSZO możesz się czuć, jak u siebie w domu?
-Zgadza się. To w KSZO piłkarsko się rozwinąłem i najlepiej grałem w piłkę ? mówi Tomasz Persona, który jest wychowankiem ożarowskiego Alitu. ?Dlatego cieszę się, że wróciłem do naszego klubu, w którym wszyscy mnie znają i doceniają.
-Ten okres gry w drugoligowej Olimpii Elbląg nie będziesz chyba najlepiej wspominał?
-W Olimpii, używając delikatnych słów, nie zostałem elegancko potraktowany, za co mam żal do prezesa elbląskiego klubu. W szatni i u kibiców miałem uznanie i z tej pozycji chcę tylko zachować pamięć gry w tym klubie.
-Czy bardzo się różni poziom gry w II i III lidze?
-Nie ma aż tak dużej różnicy, jakby się niektórzy spodziewali. Można to chociażby wysnuć na podstawie postawy beniaminków drugoligowych, którzy grają na równym poziomie i potrafią wygrywać z najlepszymi.
-Czy już wiesz, na jakiej pozycji będziesz teraz grał w KSZO? Pytam o to, bo wiem, że potrafisz zagrać zarówno, jako lewy obrońca, lewoskrzydłowy lub ofensywny pomocnik?
-Oczywiście, jestem do dyspozycji trenera Marcina Wróbla. Tam gdzie mnie wystawi, tam będę grał i nie będę miał z tym żadnego problemu.
-Wychodzi na to, że IV grupa III ligi będzie wyjątkowo silna. Będziemy rywalizowali nie tylko ze zdegradowaną Siarką Tarnobrzeg, ale i wzmocnionymi zespołami Motoru Lublin i Wisły Puławy oraz nieobliczalnymi drużynami Podhala Nowy Targ i Stali Kraśnik. Co ty na to?
-Pod względem sportowym zapowiadają się ciekawe rozgrywki, to fakt. Chciałbym jednak podkreślić, że będą frajdą także dla kibiców. Wszystkie przecież czołowe zespoły mogą się poszczycić zorganizowanymi i zagorzałymi grupami fanów.
-Dziękuje za rozmowę.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *