Bodzechów zmienia oblicze

Trwa remont budynków komunalnych w Bodzechowie. Zbudowane po wojnie budynki dla pracowników bodzechowskich zakładów przechodzą proces termomodernizacji.
Osiedle obok stadionu zmieni swój wygląd.
Zadanie to zostało ujęte w programie rewitalizacji Bodzechowa. Władzom gminy udało się pozyskać na ten cel 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Trzeba przyznać, że gmina Bodzechów jest niezwykle skuteczna w zdobywaniu środków unijnych na modernizację infrastruktury i zmienia się w oczach.
Budynki w osiedlu Robotnicze zostaną docieplone. Otrzymają nową elewację, nowe pokrycie dachowe z blachy, wymieniona zostanie też stolarka okienna i drzwiowa. Wykonane zostaną opaski betonowe wokół bloków, osiedlowe chodniki itp. Prace budowlane powinny zakończyć się w tym roku. W ramach rewitalizacji Bodzechowa zostanie też zmodernizowana strażnica OSP. Jednostka z Bodzechowa znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo -Gaśniczym.
-To poważna inwestycja, która wprowadzi naszą jednostkę w XXI wiek – mówi Wiesław Cisek, przewodniczący Rady Gminy Bodzechów. Powstanie piękny obiekt, jeden z najnowocześniejszych tego typu w regionie. Wcześniej dużo inwestowaliśmy w sprzęt, wyposażenie jednostki, a teraz inwestujemy w zaplecze socjalne. Wybudowany zostanie m.in. oddzielny garaż dla pompy dużej wydajności. Będziemy mogli cały sprzęt przechowywać na miejscu.
-Program rewitalizacji Bodzechowa zwieńczymy inwestycjami drogowymi w przyszłym roku ? podkreśla Jerzy Murzyn, wójt gminy Bodzechów. -Zostanie zbudowany asfaltowy łącznik pomiędzy ulicami: Opatowską a Szosik. Usprawni on komunikację w Bodzechowie. W ramach partnerstwa z powiatem planujemy też remont odcinka drogi powiatowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *