Stracili prawo jazdy na trzy miesiące

W dniach 15 i 16 lipca 2019 r., w Ostrowcu Świętokrzyskim, policjanci z  Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali cztery prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

-Pierwszy zatrzymany do kontroli to 73-letni mieszkaniec  gminy Bodzechów, który ul. Siennieńską w Ostrowcu Świętokrzyskim jechał peugeotem z prędkością 119 km/h ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Sudole zatrzymany został 22-latek z gminy Bałtów, który w obszarze zabudowanym rozpędził swe auto do 104 km/h. Trzeci kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Waśniów. Jadąc osobową skodą miał na liczniku 119 km/h. Czwarte miejsce w tym rankingu zajął 61-letni mieszkaniec Stalowej Woli, który w dniu 15 lipca 2019 r. rozpędził swoją skodę do 106 km/h. Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali kierowcom prawo jazdy i ukarali ich mandatami.

Przypominamy, że kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli zaś kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.