Letnia zabawa w Wólce Bodzechowskiej (zdjęcia)

Mieszkańcy Gminy Bodzechów bawili się na festynie ?Letnie Spotkania z Folklorem?. Wólka Bodzechowska była gospodarzem już po raz dwunasty tej malowniczej imprezy.
Na scenie, na leśnej polanie, zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z Bodzechowa, Miłkowa, Jędrzejowic, Szewny, Jędrzejowa, Sarnówka, Gromadzic oraz Grupa Kobiet Aktywnych z Wólki Bodzechowskiej. Każda grup ubrana była w swój strój, co w połączeniu z muzyką i śpiewem, stworzyło wspaniałe widowisko. Wstępy ludowych artystów bardzo się podobały, podobnie jak pokazy tańca w rytmach hiszpańskich w wykonaniu dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie, których przygotowały panie Monika Kalita i Dorota Dębicka. Na scenie w malowniczej, leśnej scenerii zaprezentowała się grupa ?Luiza i gwiazdy cygańskie?, a ?Letnie Spotkanie z Folklorem? zakończył koncert gwiazdy – zespołu RanDevu.


Jedną z atrakcji niedzielnego festynu był konkurs zorganizowany przez Nadleśnictwo Ostrowiec. Dzieci doskonale poradziły sobie z pytaniami ze znajomości fauny i fl ory oraz jak należy bezpiecznie zachować się w lesie. Widowiskowy okazał się konkurs cięcia drewna piłą, przygotowany przez państwa Sochackich, właścicieli ostrowieckiej firmy. Panowie mogli się zmierzyć w dość ciekawej konkurencji, a mianowicie wiązanie krawata, co jak się okazuje nie jest takie proste. Natomiast panie rywalizowały
w zaplataniu warkocza. Natomiast o owych zasadach segregacji śmieci można było się dowiedzieć, odwiedzając stoisko firmy ?Remondis?.
Organizatorzy nie zapomnieli i o najmłodszych, dla których były liczne konkursy z nagrodami, dmuchany zamek i zjeżdżalnia, malowanie twarzy. Dla wszystkich zaś, dzięki sponsorom, przygotowano ciepły poczęstunek.


– Festyn ?Letnie Spotkania z Folklorem? na stałe wpisał się w kalendarz wakacyjnych imprez, organizowanych w Gminie Bodzechów. Cieszymy się, że za każdym razem jest tak wiele osób, nie tylko z naszej Gminy. bowiem to doskonała okazja zapoznać się z twórczością naszych Kół Gospodyń Wiejskich i miło spędzić czas – podkreśla sekretarza Urzędu, Małgorzata Sobieraj.
Władze gminy na festynie reprezentował również wicewójt Roman Kaczmarski oraz przewodniczący Rady Gminy Wiesław Cisek, obecny był również radny powiatowy Piotr Maj. Patronat nad spotkaniem sprawował wójt Jerzy Murzyn.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *