„Speed”. Bat na szybkich i agresywnych kierowców

Specjalna grupa o nazwie ?SPEED? ma przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. Jej trzon stanowią najlepsi policjanci drogówki z garnizonu świętokrzyskiego.

-?SPEED? ma ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości ?mówi rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski. Policjanci zespołu ?SPEED? będą działać na terenie całego województwa i będą korzystać zarówno z najnowszych radiowozów oznakowanych, jak i nieoznakowane. Mundurowi będą także wykorzystywać nowoczesne, laserowe mierniki prędkości.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi zachęcają niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Nie docierają do nich przekazy edukacyjno -profilaktyczne ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.