Blamaż rozbójniczego tercetu

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 22-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z supermarketów na terenie miasta.

– W dniu 20 lipca 2019 r., przed godz. 13, 22-latek wspólnie z dwoma 16-letnimi kolegami ukradł ze sklepowej półki kilka opakowań kawy o łącznej wartości blisko 100 zł, po czym wszyscy trzej próbowali uciec ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierowniczce sklepu w ujęciu jednego ze sprawców pomógł świadek zdarzenia. Jednak wkrótce 22-latek i drugi z 16-latków powrócili, aby odbić z jej rąk kolegę. I rzeczywiście ta sztuka im się udała. Jednak policjanci z ogniwa patrolowego najpierw zatrzymali 22-latka. W toku dalszych czynności policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich zatrzymali pozostałych dwóch nieletnich napastników.

22-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Dwaj 16-latkowie zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka. Jak się okazało, jeden z nieletnich był poszukiwany przez ośrodek wychowawczy. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.