Kampania ?Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej? i piknik w Dniu Wojska Polskiego

W niedzielę, 11 sierpnia na terenie Ośrodka Sportowo ? Rekreacyjnego Michael przy ulicy Okólnej odbędzie się kolejny etap kampanii ?Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej?. W godzinach od 13 do 19 każdy, kto ukończył 18 lat, a nie ma jeszcze 50 lat, otrzyma możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień. Chętni będą mogli wziąć udział w zajęciach w terenie, poznają sprzęt wojskowy oraz nauczą się celować z wykorzystaniem symulatorów.

Warunkiem uczestnictwa w akcji ?Wojskowe Wyzwanie? jest ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach wojskowych muszą przesłać do 7 sierpnia swoje zgłoszenie oraz oświadczenie o stanie zdrowia na adres e-mail: w.lasia@ron.mil.pl. Szczegółowe warunki udziału w zajęciach określone są w regulaminie kampanii ?Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej? w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Tego samego dnia na terenie ośrodka odbędzie się piknik organizowany m.in. przez Akcję Katolicką i Hospicjum im. Jana Pawła II przy wsparciu senatora, Jarosława Rusieckiego. Będzie występ orkiestry wojskowej z Rzeszowa oraz pokazy 10 Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i Wojskowej Komendy Uzupełnień. Obejrzymy występ wokalny Jarosława Matysiaka i pokaz musztry paradnej orkiestry wojskowej z Rzeszowa. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca ?Racławice? oraz muzycy z Niepublicznej Świętokrzyskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu. Ostrowczanie będą mogli skorzystać ze stoisk rękodzielniczych, gastronomicznych i medycznych, a na dzieci będą czekało sporo atrakcji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *