Swimrun Wióry – szwedzka dyscyplina sportów wytrzymałościowych w Świętokrzyskim

24 sierpnia nad zalewem Wióry w gminie Pawłów odbędą się po raz trzeci zawody, w których zawodnicy będą mieli do pokonania na przemiennie biegnąc i płynąc – łącznie 33 km.
Nad zalewem 3 lata temu odbyły się pierwsze oficjalne zawody swimrun w Polsce. To nad zalewem, co roku, około 200 zawodników z kraju i z zagranicy spotyka się na linii startu, by pokonać przygotowaną przez pionierów tego sportu trasę.


Organizatorem zawodów jest Goswimrun.pl – Anna Lis, Jędrzej Maćkowski i Rafał Bebelski – pionierzy tej dyscypliny w naszym kraju.
Swimrun to bieganie i pływanie w dzikim terenie. Dyscyplina, która w ciągu ostatnich kilku lat zrobiła zawrotną karierę na świecie. Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie, odgrywane w Szwecji, uważane są za jedne z najcięższych wytrzymałościowych wyścigów jednodniowych. W tym roku także Polacy będą mieli w nich swój udział, a wśród nich dwóch kielczan Jędrzej Maćkowski i Maciej Mazurkiewicz, którzy będą ścigać się z najlepszymi.


Daj zaprowadzić się w miejsca magiczne Zalewu Wióry, wyjdź poza granicę komfortu, przeżyj przygodę i poczuj bezgraniczną wolność.

Data; 24 sierpnia 2019, miejsce Zalew Wióry, dwie trasy 33 km i 12 km.
Więcej informacji o zawodach i dyscyplinie na https://goswimrun.pl/ – stronie organizatora zawodów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *