Z Gromadzic łatwiej dojechać do Ostrowca

Czytelnicy z Gromadzic chwalą gminę i powiat za ostatnie inwestycje drogowe.
W lipcu br. została bowiem położona nowa nawierzchnia asfaltowa na drodze powiatowej od granicy z Szewną do centrum tej miejscowości. Dodatkowo gmina zmodernizowała inne odcinki dróg lokalnych.
-Inwestycje te planowaliśmy od dawna ?podkreśla wójt Jerzy Murzyn. -Ze środków powiatowych, gminnych, ale także z dotacji państwowej, została położona nowa nawierzchnia na drodze powiatowej od strony Szewny. Jest to ważny odcinek drogi zarówno dla mieszkańców Gromadzic, jak i dla rozwoju miejscowości. Wiele osób codziennie podróżuje tą drogą do pracy, urzędów, dostarcza do sklepów swoje produkty, a młodzież dojeżdża do Szkoły Podstawowej w Szewnie i do szkół średnich w Ostrowcu Świętokrzyskim.
-Po konsultacji z mieszkańcami i drogowcami już w trakcie trwających robót uznaliśmy wspólnie z pracownikami wydziału inwestycyjnego naszego urzędu, że celowe jest położenie nowej nawierzchni także na drodze gminnej ? dodaje wójt J. Murzyn. -Przy okazji wyremontowaliśmy most. Wygląda to porządnie i cieszę się, że opinie mieszkańców są pozytywne. Przy okazji zrobiliśmy nakładkę na najbardziej zniszczonym odcinku drogi w kierunku Jacentowa. Do naprawy pozostała nam w tym rejonie tylko droga rżuchowska, ale kadencja dopiero się zaczęła.
-Stan nawierzchni dróg gminnych w ostatnich latach wyraźnie się poprawił ? mówią radni. -Lista niezbędnych inwestycji jest coraz krótsza. Z kolei pracownicy gminy za najważniejszą inwestycję drogową na terenie gminy Bodzechów uznają modernizację drogi w Denkówku wraz z koniecznym odwodnieniem. O tej inwestycji mówi się z uwagi na coraz częstsze anomalie pogodowe. Wójt przyznaje, że przygotowania do tej inwestycji są zaawansowane, a najważniejszym problemem jest zabezpieczenie wkładu finansowego po stronie samorządów. Koszty modernizacji drogi w Denkówku ocenia się na ponad 4 mln zł.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Z Gromadzic łatwiej dojechać do Ostrowca

  • 17 sierpnia 2019 at 01:23
    Permalink

    Te nowe drogi to dziadostwo. Co z tego że nowy asfalt jeżeli pobocze to chaltura. Pierwszy większy deszcz i wymyje żwirek. Ale to są oszczędności. Ale czy nie lepiej było zrobić asfalt o te pół metra szerszą drogę? Pieniądze w błoto.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *