Gmina ogłasza już czwarty przetarg. Kto wykona budynek w sąsiedztwie browaru?

Już po raz czwarty Gmina Ostrowiec Świętokrzyski ogłasza przetarg na przebudowę i rozbudowę obiektu zlokalizowanego w sąsiedztwie Ostrowieckiego Browaru Kultury, który przeznaczony będzie do celów oświatowo- kulturalnych i znajdzie się w siedziba rad osiedlowych z tej części miasta. Przypomnijmy, że w ramach programu Rewitalizacji Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego kompleksowo zagospodarowany zostanie dziedziniec browaru Saskich.

– Do tej pory we wszystkich trzech postępowaniach przetargowych, albo wykonawca się nie zgłosił, albo oferty przewyższały środki przeznaczone na ten cel- wyjaśnia wiceprezydent Dominik Smoliński. Kosztorysy wykonane do tej realizacji już opierają się na cenach z pierwszego kwartału tego roku, a wiec uwzględniają wszelkie zjawiska jakie dotknęły branży budowlanej. Liczymy jednak, że tym razem uda się nam wyłonić wykonawcę tej inwestycji.

Planowana inwestycja, to realizacja zwycięskiej pracy, której autorem była firma ?Dresler Studio Architektura i Urbanistyka? z Krakowa. Konkurs przez ostrowiecki samorząd został ogłoszony w 2017, a na początku 2018 nastąpiło jego rozstrzygnięcie. Firma opracowała już projekt budowlany do przygotowanej przez siebie koncepcji. Jest też gotowa kompletna dokumentacja, aby rozpocząć prace.

– Budynek ma zostać w duchu Ostrowieckiego Browaru Kultury, a więc w oparciu o elewację z czerwonej cegły- mówi wiceprezydent. Ciekawa też będzie zieleń na dachu i boku ze specjalnym systemem nawadniania. Budynek ma służyć aktywizacji Samorządowych Rad Osiedlowych z centrum miasta. Wewnątrz znajdą się sanitariaty, pomieszczenia porządkowe, szatnia, a także jedno wysokie pomieszczenie o powierzchni ponad 70 m kw., w którym będą mogły się spotykać członkowie rad.

W 20120 roku zaplanowano ogłoszenia postępowania w wyniku którego ma powstać ogród sensoryczny.

– Wysokie ceny na rynku budowlanym dotykają całego kraju i dotykają nie tylko obiektów kubaturowych, ale również drogowych- wyjaśnia wiceprezydent Dominik Smoliński. Widzimy niestety, że ceny ciągle rosną. Kosztorysy inwestycji, które przygotowujemy na lata przyszłe potwierdzają te obserwacje. Wynika to trochę po części z kumulacją realizacji inwestycji w całym kraju w oparciu o fundusze unijne.

Nazwa zadania realizowanego przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski: ?Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno ? kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ? zagospodarowanie części dziedzińca browaru na potrzeby aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *