Projektują łącznik między drogami krajowymi nr 9 i 74

Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach, dobiega końca pierwsza część prac przygotowawczych dla łącznika północnego między projektowanym węzłem Opatów na drodze krajowej nr 9, a drogą krajową nr 74. Dzięki tej inwestycji kierowcy podróżujący na trasach: Kielce ? Lublin czy Radom ? Ostrowiec Świętokrzyski ? Ożarów ? Annopol – Kraśnik nie będą musieli wjeżdżać do centrum Opatowa.
Według Małgorzaty Pawelec ?Duras z GDDKiA oddział Kielce, planowany łącznik północny w ciągu drogi krajowej nr 74 połączy w przyszłości węzeł Opatów na drodze nr 9, projektowany w ramach obwodnicy Opatowa, z drogą nr 74 w okolicy Adamowa. Dzięki nowej drodze kierowcy podróżujący na przykład na trasie Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów – Annopol ? Kraśnik nie będą musieli wjeżdżać do Opatowa omijając miasto po północnej stronie. Łącznik projektowany jest jako jednojezdniowa droga klasy GP – główna o ruchu przyspieszonym o długości około 3 km z obiektami inżynierskimi na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi. W ramach zadania powstaną drogi dojazdowe dla skomunikowania przyległych terenów. Na łącznik będzie można wjechać poprzez dwa ronda.
Od 2018 r. trwa opracowanie Studium Techniczno -Ekonomiczno -Środowiskowego, w ramach którego zaprojektowane zostały dwa warianty drogi. W maju br., w Opatowie podczas spotkania informacyjnego, warianty te zostały przedstawione mieszkańcom zainteresowanym inwestycją.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.