Biegli dla Oskarka

Blisko 150 osób wystartowało w sobotę w Chmielowie w biegu charytatywnym dla chorego Oskarka.
Do wspaniałej akcji stowarzyszenia OstroBiec włączyły się władze samorządowe, miejscowi strażacy i młodzież szkolna. Tata Oscara- Krzysztof Kubicki, sołtys Chmielowa i radny, nie krył zaskoczenia ogromnym zainteresowaniem, z jakim spotkała się sobotnia impreza. Do akcji stowarzyszenia OstroBiec włączyło się rónież wiele instytucji i osób. Na starcie biegu na 3 km stanęli m.in. poseł Artur Gierada z Kielc, radne powiatowe – Małgorzata Sobieraj i Emilia Łupina, radny Dariusz Czupryński, który przyjechał ze swoja grupą ratownictwa medycznego, wójt Jerzy Murzyn z rodziną, komendant powiatowy PSP – Robert Grudzień i wiele, wiele innych osób w różnych wieku od 60+ do kilku lat.
Pieniądze z wpisowego zostały przeznaczone dla Oskarka. Wielu biegaczy nie tylko z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale również z innych miejscowości nie mogło się pojawić z uwagi na inne plany startowe, ale również przez znajomych przekazało finansowe wsparcie.
Najpierw wystartowali uczestnicy biegu na 7 km. Trasa wiodła m.in. malowniczymi lessowymi wąwozami. Dziesięć minut po nim wyruszyły uczestniczki i uczestnicy biegu masowego. Dystans 7 km najszybciej pokonał Rafał Gontarczyk, który wyprzedził Piotra Szumlińskiego i Roberta Łojka. Bieg na dystansie 3 km wygrał Dawid Nowak. Sobotnia impreza zakończyła się przy wspólnym ognisku. Zarówno atmosfera, jak życzliwość wielu mieszkańców Chmielowa, a także gości z wielu miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Kielc, dały mocne wsparcie państwu Kubickim.
Wśród uczestników biegów był także Oskar, który w tym tygodniu wyjeżdża z rodzicami do szpitala w Warszawie, a później prawdopodobnie na dalsze leczenie do jednej z zagranicznych placówek medycznych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *