Mecz przyjaźni na 90-lecie KSZO. Piłkarze Lecha już w Ostrowcu

Sobotni, towarzyski mecz KSZO ? Lech na 90-lecie pomarańczowo- czarnego klubu (początek 7 września o godz. 17) będzie wielkim wydarzeniem dla zaprzyjaźnionych kibiców z Poznania i Ostrowca Świętokrzyskiego. Kibice obu zespołów już o godz. 15 odbędą zbiórkę na ostrowieckim Rynku, skąd pół godziny później odbędą przemarsz na piłkarski stadion KSZO. Jak się dowiedzieliśmy, w Ostrowcu do końca ubiegłego tygodnia sprzedano już około 2000 biletów. Kolejne 500 wysłano z kolei do kibiców poznańskich.
Mecz ten świetnie nawiązuje do historii KSZO. Nasi piłkarze po awansie do Ekstraklasy właśnie meczem z Lechem zadebiutowali w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Pamiętam doskonale, jak 9 sierpnia 1997 roku wyglądała inauguracja rozgrywek I ligi w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na stadionie KSZO zasiadło grubo ponad 10 tys. kibiców. W sytuacji podbramkowej w 85 min. główkujący Mirosław Budka, jak to niegdyś komentował Jan Ciszewski, minimalnie spudłował. Dla pomarańczowo- czarnych była to najlepsza okazja na zdobycie kompletu punktów. Z ich podziału bardziej zadowoleni byli gracze Kolejorza. Trener Józef Antoniak, który po awansie do I ligi zastąpił Czesława Palika, w linii ataku postawił na duet Brytan-Krawiec. ?Żelazko? pojawił się na murawie dopiero w końcówce meczu. Życie szybko zweryfikowało trenerskie eksperymenty. Oto składy zespołów:
KSZO: Kwedyczenko – Nocoń (85.Jop), Smorągiewicz, Bartkowski, Wachowicz – Bilski, Graba, Budka, Złotek – Brytan (82.Klepacz), Krawiec (70.Żelazowski).
Lech: Mioduszewski – Bosacki, Łukasik, Waldemar Kryger, Adam Kryger (46.Bekas), Murawski, Majewski (58.Drame), Piskuła, Matlak, Bykowski (70. Augustyniak), Reiss.
Pięc lat wcześniej, w 1992 roku, przypieczętowano kibicowską zgodę KSZO i drużyny ze stolicy Wielkopolski. Trwa już 27 lat i dla wspierających oba zespoły stanowi najdłuższą międzyklubową przyjaźń.


– Historię Lecha Poznań tworzą jego piłkarze, trenerzy, pracownicy, ale przede wszystkim nasi kibice. Zdawaliśmy sobie sprawę z rangi wydarzenia, jakim są 90. urodziny KSZO i ile one znaczą dla sympatyków obu klubów. Kiedy pojawił się pomysł rozegrania towarzyskiego spotkania między naszymi drużynami, długo się nie zastanawialiśmy. Okoliczności sprzyjają, w pierwszy weekend września przypada przerwa na mecze reprezentacyjne i cieszymy się, że przyczynimy się do uświetnienia tych obchodów – podkreśla dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Jak się dowiedzieliśmy, Lech przyjedzie do Ostrowca w swym optymalnym składzie. Oczywiście, możliwe są pewne korekty w składzie, które będą służyły celom szkoleniowym. Radości z wrześniowej wizyty w Ostrowcu Świętokrzyskim zespołu prowadzonego przez szkoleniowca Dariusza Żurawia nie kryje również prezes KSZO, Maciej Kozicki.


– To dla naszej całej społeczności kibicowskiej oraz klubu wydarzenie bezprecedensowe. Czujemy ogromną radość z powodu nadchodzącego meczu towarzyskiego i nie możemy doczekać się obchodów 90-lecia. Dołożymy wszelkich starań, by każdy gość odwiedzający nas z Poznania oraz całej Wielkopolski czuł się w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonale – mówi prezes Kozicki.


Cały czas trwa sprzedaż biletów na ten mecz z okazji 90-lecia KSZO. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w dniu meczu od godz. 14. Wstęp wolny przysługuje dzieciom do 12 roku życia oraz osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które zanim wejdą na stadion, powinny pobrać bilet bezpłatny. Bezpłatny wstęp przysługuje również osobom, które zakupiły karnet na rundę jesienną sezonu 2019/2020. Mecz, jak już informowaliśmy, będzie rozgrywany w ramach imprezy masowej, toteż przy zakupie biletu należy posiadać ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Klub nasz informuje, że dniu meczu nie będzie możliwy wjazd na teren stadionu nawet dla kibiców ViP. Prosimy o pozostawianie pojazdów na wydzielonym parkingu od ul. Świętokrzyskiej i korzystanie z wejścia głównego na halę MOSiR.
Nasz klub jest gotowy na przyjęcie, na stadionie mogącym pomieścić około 8000 widzów, 6600 widzów. Wyłączony z użytkowania zostanie jedynie sektor zajmowany przez kibiców drużyn przyjezdnych. Zapraszamy więc na Świętokrzyską.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *