Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2019. Możesz się już zapisać

Na stronie www.ostrowiecbiega.pl rozpoczęły się zapisy do tegorocznych Ostrowieckich Biegów Niepodległości. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach do wyboru będzie bieg uliczny na dystansie 10 km oraz marsz nordic walking na dystansie o połowę krótszym. W obu przypadkach start i meta usytuowane zostaną na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO. Impreza, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, odbędzie się 11 listopada.
Bieg i marsz ruszą punktualnie o godzinie 13 z płyty głównej Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11. Mapki tras zostaną zaprezentowane po dokonaniu uzgodnień z zarządcami dróg ? najpóźniej na miesiąc przez imprezą. Trasa 10-kilometrowego biegu połączy dolną i górną część miasta i w porównaniu do dwóch poprzednich edycji imprezy zostanie mocno zmieniona.
Biuro zawodów zostanie zorganizowane w Hali Sportowo ? Widowiskowej MOSiR. Będzie tam można odebrać pakiet startowy, a także zapisać się ? jeśli będą jeszcze dostępne miejsca (limit w biegu na 10km to 400 osób, a w marszu na 5 km ? 100 osób). Na głównej arenie ostrowieckiej hali odbędzie się też ceremonia dekoracji najlepszych uczestników biegu. A najlepsi wyjadą z Ostrowca Świętokrzyskiego bogatsi o 700zł (I miejsce open kobiet i mężczyzn), 500 zł (II miejsce) i 400 zł (III miejsce). Nagrody finansowe przewidziano też dla najlepszych ?trójek? w kategoriach wiekowych ? odpowiednio 300, 200 i 100 zł.
W biegu głównym (10 km) wyznaczona została dolna granica wieku. Mogą w nim wziąć udział osoby urodzone w 2003 roku i starsi. Podobnego obostrzenia nie ma w marszu nordic walking (5 km), ale osoby urodzone przed 2003 rokiem mogą wziąć udział wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
Uczestnictwo w biegu głównym (10km) i marszu nordic walking (5 km) obwarowane zostało opłatą startową. Do końca września wynosi ona 30 zł, od 1 października do 8 listopada ? 40 zł, a w dniu imprezy ? 50 zł. Uczestnicy marszu nordic walking mogą wykupić mniejszy pakiet startowy, bez okolicznościowego gadżetu biegowego i worka, w którym znajdą się m.in. napój izotoniczny i baton ? za połowię obowiązującej stawki (odpowiednio 15, 20 i 25 zł). Na mecie biegu i marszu wszyscy otrzymają medal.
Tradycyjnie przy okazji Ostrowieckich Biegów Niepodległości rozegrane zostaną też biegi dla dzieci i młodzieży (przedszkolaki oraz uczniowie klas 0 i I-VIII) na dystansach od 150 do 800 metrów. Grupowe zapisy od szkół / klubów / stowarzyszeń przyjmowane będą w dniach 6-8 listopada, natomiast zapisy indywidualne będą możliwe tylko w dniu imprezy (11 listopada). Udział w biegach dla dzieci i młodzieży będzie bezpłatny.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.