Ostrowiecki Cech świętował i wyróżniał (zdjęcia)

Już po raz dwudziesty w sposób szczególny w naszym mieście obchodzono Dzień Rzemiosła Powiatu Ostrowieckiego. Uroczystość zaczęła się od Mszy Św. w Kolegiacie Św. Michała, a później w Hotelu „Accademia” nagrodzono przedstawicieli nie tylko ostrowieckiego biznesu.

– W 2000 roku rozpoczęliśmy tradycję świętowania, a więc w tym przypada okrągły jubileusz- mówi Starszy Cechu, Marcin Jabłoński. Wszystko rozpoczął nasz kolega Marian Kuzka, a teraz co roku spotykamy się, aby podsumować ostatnie dwanaście miesięcy. Jest to też świetna okazja do uhonorowania przedsiębiorców, a także osoby współpracujące z Cechem.

Zdaniem Marcina Jabłońskiego ostrowieckie rzemiosło jest w dobrej kondycji, o czym najlepiej świadczy liczba jego członków, która wynosi 170 osób. Co ważne rzemieślnicy i przedsiębiorcy skupieni w Cechu zatrudniają ponad 4000 pracowników.

– Wśród nas są zarówno te małe, jak i duże firmy, bowiem jesteśmy otwarci na wszystkich- mówi Starszy Cechu.

Dzień Rzemiosła był okazją do wręczenia statuetek Ostrowiecki ARS, które w tym roku powędrowały do firm: ROJA Bednarski (od Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców), KA3 System (od Starosty Ostrowieckiego), PART LOGISTIK sp. z o.o. sk. (od Prezydenta Miasta) oraz BPR Sp. z o.o. Andrzej i Mirosław Szumlińscy (od Burmistrza Miasta i Gminy Kunów).

W okolicznościowym przemówieniu Starszy Cechu Marcin Jabłoński złożył władzom samorządowym, przedsiębiorcom, stowarzyszeniom i wszystkim instytucjom podziękowania za współprace, bowiem trzeba wiedzieć, że do końca dobiega kadencja władz ostrowieckiego Cechu. Marcin Jabłoński jest Starszym Cechu od ośmiu lat.

– Szczególne podziękowania kieruję do Jerzego Białasa, Mariana Kuzki i Gustawa Połetka, którzy to bardzo mocno wspierali mnie swą wiedzą i doświadczeniem na początku mej drogi w ostrowieckim Cechu- dziękował Marcin Jabłoński. Dziękuję też mojej żonie, która przez te 22 lata, które jestem w ostrowieckim Cechu była obok mnie, szczególnie w tych trudnych momentach.

Nie obyło się bez życzeń dla rzemieślników, które złożyli senator Jarosław Rusiecki i radny sejmiku województwa świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk.

Później rozpoczęła się zabawa, która potrwała do białego rana.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *