Oferta Centrum Krajoznawczo ? Historycznego. Dziś wykład „Legioniści w Jakubowicach”, za tydzień wycieczka na Podkarpacie

Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład monograficzny poparty prezentacją pt. ?Legioniści w Jakubowicach. Przyczynek do dziejów Legionów Polskich na Ziemi Sandomierskiej?, realizowany w ramach cyklu spotkań historycznych ?Ciebie jedną kocham… – czyli historycznym szlakiem przez Świętokrzyskie?, współfinansowanych przez Województwo Świętokrzyskie.
Wykład odbędzie się 18 września (środa) w ODS ?Malwa? na os. Stawki 45, I piętro (pokój 20). Wygłosi go wybitny znawca tematu, ostrowczanin, kierownik opatowskiej filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Kielcach, Marek Lis.
Początek spotkania: godz. 17.00. Wstęp wolny. Wydarzenie jest organizowane pod szyldem Europejskich Dni Dziedzictwa.

W ramach jesiennej propozycji Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana zaprasza wszystkich zainteresowanych na wycieczkę krajoznawczą na Podkarpacie.
Pierwszą część wyjazdu będzie stanowić pobyt w Przemyślu. Tu wycieczkowicze zwiedzą m.in. archikatedrę wraz z kryptami czy Muzeum Dzwonów i Fajek. Odbędą także spacer historyczny z miejscowym przewodnikiem po mieście. Nie mniej ciekawie zapowiada się wizyta w Krasiczynie. Jej program obejmuje oczywiście zwiedzanie zamku Sapiehów oraz spacer po parku, który prezentujące się wyjątkowo pięknie o tej porze roku.
Wycieczka odbędzie się 28 września (sobota). Liczba miejsc ograniczona. Wszelkie informacje na jej temat można uzyskać w siedzibie stowarzyszenia w ODS ?Malwa? na os. Stawki 45 (I piętro, pokój 20) we wtorki i czwartki w godz. 12.00-17.00 oraz pod numerem tel. 505444874 lub 694834511.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.