Nowoczesna biblioteka w Ostrowieckim Browarze Kultury już działa (zdjęcia)

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic mogą korzystać z nowoczesnych wnętrz Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczących się w Ostrowieckim Browarze Kultury.
Codziennie w godzinach 10.00, 13.00, 16.00 odbywa się zwiedzanie biblioteki połączone z poznaniem zasad korzystania ze zbiorów bibliotecznych i katalogu on-line.
Miejska Biblioteka Publiczna ma w swej lokalizacji około 1600 m kw. powierzchni. Znalazły się tu: magazyn książek, wypożyczalnia i czytelnia na antresoli dla dorosłych, część dla dzieci i młodzieży, a także kącik malucha. Jest też nowoczesna pracownia multumedialna i księgozbiór audiobooków.
-Książka jest najlepszym przyjacielem człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli -mówił symbolicznie otwierając obiekt biblioteki prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -Biblioteka daje możliwość poznania myśli wielu wspaniałych autorów. Mam nadzieję, że ta biblioteka będzie miejscem spotkań intelektualnych, miejscem wymiany poglądów i pracy twórczej. Będą tu spotykać się dzieci, dla których przygotowany jest odpowiedni kącik.


? Biblioteka publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim ma 70- letnią tradycję i dwadzieścia lat czekaliśmy na tak wspinały obiekt ? mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Elżbieta Pomiankiewicz.
Jak zapewnia dyrektor Elżbieta Pomiankiewicz, oprócz samego wypożyczania rozwijana będzie działalność popularyzatorska. Pojawią się zajęcia dla różnych grup czytelniczych od maluchów do seniorów. Co dzień będą nowe propozycje zarówno dla czytelnika indywidualnego, jak i grup zorganizowanych.
Obecny na uroczystości otwarcia nowej siedziby znany prezenter, poeta, publicysta Artur Andrus powiedział, że wiele miast w Polsce może pozazdrościć naszemu miastu tak wspaniałego obiektu, jakim jest Ostrowiecki Browar Kultury.
– Cieszy człowieka, że takie miejsca powstają, a tym bardziej, że nie tylko duże koncerny potrafią zafundować sobie takie wnętrza – przyznał Artur Andrus, który jak się okazało, sam do żadnej biblioteki nie jest zapisany. Dużo książek kupuję, a jak się okazuje, że sporo się tego nazbiera, część księgozbioru
zawożę do swojej osiedlowej biblioteki.
Inspiracją do spotkania w Ostrowcu była lektura naszej gazety.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.