Słowacki sukces taekwondoków OSTO

Taekwondocy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego po przerwie wakacyjnej odbyli pierwszy start w zawodach.
Wybrali się na Słowację, gdzie w zaprzyjaźnionym Sninie startowali w Black Tiger Cup. Na starcie stanęło 16 klubów. Rywalizowało 240 zawodników ze Słowacji, Polski i Ukrainy. 19 taekwondoków OSTO wywalczyło? nomen omen 19 medali. Ostrowiecki klub w klasyfikacji drużynowej uplasował się na czwartym miejscu.
Złote medale wywalczyli: Kacper Kaczmarzyk, Jakub Cemerys, Igor Cemerys, Adam Bogdanowicz. Srebrne krążki zdobyli: Julia Skrzypczyk, Aleksandra Ćwikła, Paweł Kucharski, Jan Kwiecień, Erwin Niekłań, Szymon Mrozowicz. Z kolei o brązowe medale pokusili się: Adam Pater, Oskar Szwagierczak, Antoni Świercz, Armando Malesza, Mateusz Chojnacki, Emilia Jedynak, Jakub Fulara, Dominik Czaja, Marina Dudek.
Wyjazd dofinansowany był ze środków gminnych w ramach realizacji zadania ?Rozwój sportu w Gminie Ostrowiec Św. w 2019 roku?.