Ekstraklasowy KSZO w Termach Maltańskich

W miniony weekend waterpoliści KSZO wzięli udział w międzynarodowym turnieju VI Malta Waterpolo Cup 2019 w Poznaniu. W Termach Maltańskich zagrali z ekstraklasowymi zespołami – miejscowym Waterpolo, a także z Alfą Gorzów Wielkopolski i słowackim Hornets Koszyce. Podopieczni trenera Roberta Serwina przygotowują się do rozpoczynającego się 19 października sezonu w waterpolowej ekstraklasy. Pierwsze mecze, przypomnijmy, rozegrają w Łodzi z ŁSTW.

W sobotę najpierw nasz zespół, który tego dnia od czerwca rozegrał swój pierwszy mecz o stawkę, uległ słowackiej drużynie Hornets z Koszyc 9:21. Popołudniem zaś pokonał Waterpolo Poznań – piąty zespół ubiegłego sezonu w ekstraklasie – 21:17. Z kolei w niedzielę ostrowczanie zremisowali 14:14 z Alfą Gorzów Wielkopolski, czyli czwartym zespołem ubiegłego sezonu w ekstraklasie.
-Cieszę się, że chłopcy szybko zapomnieli o pierwszym, nieudanym meczu ze Słowakami – mówi trener, Robert Serwin. –W kolejnych spotkaniach radzili sobie już tylko lepiej, a ich gra zazębiała się zarówno w obronie, jak i w ataku. Na ten moment przygotowań, kiedy nie udało się znaleźć środków na wzmocnienie drużyny, jestem zadowolony z postawy zespołu. W Poznaniu osiągnęliśmy dobry wynik. Chłopcy po prostu stanęli na wysokości zadania.

W naszym zespole wystąpił Sebastian Bartosik, dotychczasowy gracz Neptuna Łódź. Ten 18-letni waterpolista, chcąc się rozwijać w sprzyjających warunkach i pod okiem ostrowieckich szkoleniowców, już w ubiegłym sezonie był zainteresowany grą w naszym klubie.
KSZO w Poznaniu zagrał w składzie: Wojciech Kotaś, Sebastian Bartosik, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Jakub Krawczyk, Maksymilian Walesic, Piotr Kotaś, Jan Skaliński. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.

Hornets Koszyce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 21:9 (6:1, 6:1, 5:5, 4:2)
KS Waterpolo Poznań – Alfa Gorzów Wielkopolski 13:21 (5:3, 1:7, 4:4, 3:7)
Hornets Koszyce – Alfa Gorzów Wielkopolski 18:19 (5:3, 5:7, 4:3, 4:6)
KS Waterpolo Poznań – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:21 (3:5, 5:5, 3:5, 6:6)
Alfa Gorzów Wielkopolski – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 14:14 (5:3, 1:2, 6:5, 2:4)
KS Waterpolo Poznań – Hornets Koszyce 12:23 (4:5, 3:5, 4:7, 1:6)

Kolejność: 1.Alfa Gorzów Wielkopolski; 2.Hornets Koszyce; 3.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski; 4.Waterpolo Poznań. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *