Gazownictwo wraca do Ostrowca

Zlikwidowana w 2013 roku Placówka Gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim ma szansę ponownie ruszyć. Pierwsi klienci mogą być obsłużeni już w lipcu 2020 roku. Informację tę podali w okresie kampanii wyborczej: poseł Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki oraz dyrektor Radosław Słoniewski.

-Wchodzimy w drugi etap batalii w przywrócenie tej placówki ?mówi Radosław Słoniewski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach.  W minionym roku została zakupiona nieruchomość. W tym momencie trwają prace związane z opracowaniem dokumentacji projektowej, a potem czeka nas przystąpienie do prac budowlanych przez wyłonionego wykonawcę. Zakończenie tych prac planujemy na koniec maja 2020 roku.

Obaj parlamentarzyści ? poseł Andrzej Kryj oraz senator Jarosław Rusiecki przypomnieli, że przywrócenie do życia zlikwidowanej w czasach rządów PO ?PSL placówki nie było takie proste. Łatwo się coś likwiduje, ale odbudowa wymaga uzyskiwania nowych pozwoleń i wydatkowania niemałych środków.

-Cieszę się, że pan dyrektor Radosław Słoniewski, ale również Zarząd PGNiG w Warszawie nie zrezygnowali z tego przedsięwzięcia ?podkreślił poseł Andrzej Kryj. I że w budżecie spółki znalazły się niemałe pieniądze na odtworzenie tej placówki. Jej istnienie w naszym mieście jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo. W przypadku awarii czas dojazdu ze Starachowic do Ostrowca jest siłą rzeczy dłuższy niż wtedy, gdy służby są na miejscu.

Poseł dodał, że obecnie trwa modernizacja nitki gazowniczej na odcinku Sandomierz ?Ostrowiec Świętokrzyski, co ma ogromne znaczenie dla ostrowieckiego przemysłu.

Senator Jarosław Rusiecki powiedział, że największym odbiorcą gazu w regionie jest Celsa Huta Ostrowiec. W sumie mamy na naszym terenie około 20 tys. odbiorców gazu.

-Poprzednia władza PO-PSL doprowadziła do likwidacji wielu placówek gazowniczych w kraju, my je wszystkie systematycznie przywracamy ?powiedział senator Jarosław Rusiecki. Tak było w Końskich i wkrótce będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jeśli obietnice zostaną zrealizowane, to w ostrowieckiej placówce znajdzie pracę około dziesięciu osób. Będzie mógł tam się udać każdy klient, który stara się o przyłączenie do sieci gazowej.

Print Friendly, PDF & Email

6 thoughts on “Gazownictwo wraca do Ostrowca

 • 7 października 2019 at 13:09
  Permalink

  Będzie… jak batalion WOT w Ostrowcu.

  Reply
 • 7 października 2019 at 14:25
  Permalink

  kiedyż skończy się to pisowskie wychwalanie się i przypisywanie wszelkich sukcesów wyłącznie sobie ??!
  niech ta ohydna kampania wyborcza skończy się jak najszybciej bo obrzydzenie bierze gdy słucha się i ogląda media – wszyscy kandydaci są świeci,wszyscy doskonali a wszyscy przeciwnicy polityczni to złodzieje,oszuści i nie-patrioci
  dlaczego lokalne media nie rozliczyły naszych parlamentarzystów z ich kończącej się kadencji ? strach czy brak obiektywizmu ???

  Reply
 • 7 października 2019 at 16:31
  Permalink

  To czekamy na ogłoszenie rekrutacji na te dziesięć stanowisk.

  Reply
 • 7 października 2019 at 21:11
  Permalink

  stoją jak trzej królowie .tyle mogli dla miasta zrobić .Żenada

  Reply
 • 12 października 2019 at 19:27
  Permalink

  Jak widać jedynym sukcesem posła Kryja jest budowa biura która jest niczym więcej niż rozbudową administracji co tylko powiększa koszty i za to zapłacą odbiorcy gazu bo 10 osób to minimum czterdzieści tysięcy na same płace + koszty biura. W dobie powszechnej telefonizacji , internetu , kont i przelewów internetowych istnienie dodatkowej administracji nie ma żadnego znaczenia .Awarię zgłaszamy telefonicznie lub przez internet , rachunek to bezpłatny przelew i tyle nie trzeba zgłaszać osobiście,No cóż PiS tkwi jeszcze w czasach głębokiej komuny zamiast takich bezsensownych działań może panowie parlamentarzyści zajęliby się poważnymi sprawami takimi jak np. służba zdrowia ale chyba nie ma co na to liczyć .Populizm jest teraz w cenie , kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *