Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na warsztaty z monotypii i druku 3D

Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do swej odnowionej siedziby w zrewitalizowanym Ostrowieckim Browarze Kultury na warsztaty plastyczne z monotypii dla dzieci i młodzieży, które towarzyszą prezentowanej aktualnie wystawie ?Artyści z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie?.
Uczestnicy warsztatów poznają technikę graficzną, polegającą na malowaniu na niehigroskopijnej płycie farbą i ręcznym wykonaniu odbitki na zwilżonym papierze. To co odróżnia monotypię od innych technik graficznych, to jej unikalność ? z matrycy istnieje możliwość uzyskania tylko jednej odbitki, ponieważ
cała farba graficzna przenosi się z płyty ? matki na papier. BWA zapewnia materiały plastyczne dla wszystkich uczestników warsztatów.
Warsztatom towarzyszy oprowadzenie po obecnej wystawie malarstwa. Koszt warsztatów: 7 zł/uczestnik. Wcześniejsza rezerwacja 41 263 20 48.


Z kolei w każdy wtorek i czwartek o godz. 15 BWA oferuje warsztaty plastyczne z druku 3D.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z pracą drukarki i skanera 3D, urządzeniem dającym niezliczone możliwości kreowania prototypowych, trójwymiarowych rozwiązań. W trakcie zajęć opracują przy pomocy długopisów 3D, w których materiałem wykorzystywanym do druku jest specjalny filament, trójwymiarowe rysunki. Koszt warsztatów: 10 zł/uczestnik. Wcześniejsza rezerwacja 41 263 20 48. Prowadzącym zarówno w jednym i drugim warsztatowym przedsięwzięciu jest dr Artur Bartkiewicz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *